Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt valaki, aki otthagyta...

Van itt valaki, aki otthagyta az orvosi egyetemet és átment mérnökire?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogy jutottál el erre a döntésre?

Később bejött, vagy megbántad?

Eredetileg miért mentél orvosira?



2019. dec. 14. 23:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Az orvoslás nemcsak a betegekről szól, mármint az általános orvos diploma egy nagyon jó végzettség, amivel nemcsak betegeket lehet gyógyítani, hanem kutató laborokban, gyógyszergyárakban, különféle cégeknél is lehet vele helyezkedni, ahol közte lennél a legmagasabb végzettségűeknek. Barátnőm is kutat orvosi diplomával, és mondta, hogy vannak mindenféle más végzettségű emberek, akik hiába értenek még jobban is magához a laboros dolgokhoz, meg lehet nekik 4 PhD-jük is, akkor is egy orvos az orvos (ő mondta), és ő osztja a feladatát a többinek. Szóval ha bírod a tanulást, és kibírod, hogy az orvosi 6 éve alatt sokszor kell majd betegeket is ellátni, akkor még maradj nyugodtan, és ne mondj le róla, mert nem egész életedben kell majd ezt csinálni.
2019. dec. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

,,Szóval nagyjából már el is döntöttem, hogy átmegyek valamelyik kémiás mérnöki szakra. Csak tudjátok, furcsa érzés, hogy ezért küzdöttem ennyit és most csalódtam magamban.”

Az, hogy így utólag derült ki, hogy nem tetszik, nem a Te hibád. Ha mégis mást választol, válassz bölcsen. Én a vegyészmérnökit NEM ajánlom. Több oka is van:

- Az oktatás színvonala nem olyan, mint egy orvosin (bár lehet, hogy a BME-n az, de vidéken nem túl jó). Itt sokszor túl kicsi a labor, nincs megfelelő felszerelés, amiért a diák szín nyílván, de mégis dolgozzon gyorsan és pontosan, ja és mindent neked kell kifizetni, ha eltöröd (pedig már ők is így adták ide, hogy túl van használva).

- Nincs sok jó munkalehetőség vele. Nem olyan univerzális tudást ad, mint egy orvosi vagy gyógyszerészi diploma, hogy akár kis faluban is dolgozhatsz vele, kisvárosban, nagyvárosban, külföldön is. Hanem pl. itt vidéken van a TEVA (ahova inkább a gyógyszerész kell, de Téged is elviselnek), MOL és Borsodchem. És a fizetést sem túlozzák el, idővel sem…Ezek a nagy cégek, ha nem vagy oda valósi, költözhetsz. Vagy szerzel magadnak protekciót, és akár kisebb helyen kisebb cégnél is elhelyezkedhetsz (bár az nem tudom, milyen). Esetleg fel lehet menni Pestre, ahol meg egy pesti diplomás mindig többet fog érni, mint Te…

- Ma már boldog-boldogtalan ide jön, kicsit olyan lett az egész, mint egy rossz bölcsész vagy könnyű gazdasági szak. Nem is akar vegyészmérnök lenni, csak nem vették fel orvosira vagy pszichológiára, ez meg egy ,,jó” szak, mert ,,mérnöki”, meg kémiás, és csak kapcsolódik egy kicsit a tanulmányihoz, ,,jó lesz ez”. Aztán meg a fele itt is hagyja. Bár tegyük hozzá, hogy a tantárgyak felét meg lehet csinálni puskázással is (és sajnos, még a tanárok is hagyják), a másik felén meg olyan magasak az elvárások, hogy 70-80%-os bukási arányok is előfordulnak (pl. szerves kémia 3). Itt is van sok igazságtalanság és logikátlan dolog, van mindenféle tanár: aki le se sz*r; aki csak azt nézi, hogy bejártál-e; aki nem tud tanítani… de ez van. Én azt nem szeretem, amikor kémia érettségi nélkül jönnek ide, vagy úgy, hogy még a matekot se szerette soha. Na nekik szenvedés.

- Az előző pont eredményeképpen túl sok a vegyészmérnök a piacon. Mielőtt idejöttem, engem is egy ottani tanár győzött meg, hogy huh, de megéri, mert most öregedett ki az a korosztály, így milyen sok munkalehetőség lesz, ja meg hogy milyen jó a fizetés. Dehogy XD Ez lehet, hogy 20 éve igaz volt, de most már nem. Egy vegyészmérnök BSc egy technikusi szinttel ér fel sajnos, még az egyetemen is úgy van feltéve az álláshirdetés (labortechnikusi pozíció: technikusi vagy vegyész(mérnök) BSc végzettség). Vagyis mindenképp kell rá egy MSc.

- Kellett műszaki rajzot is csinálni (én nagyon szerettem), de az évfolyam fele megrajzoltatta egy műszaki karossal (ez már nem tetszett, és a tanárt se érdekelte…). Pedig mérnökök leszünk.

- Nem hasonlít ez annyira az orvosira, hidd el nekem. Az elején van egy kis kémia (általános kémia), ahol gyakorlatilag az emelt kémia tananyagát veszitek újra, majd később is lesz egy szerves kémia, biokémia, de ennyi. Az összes többi MÁS, a szervetlen 1-2, a szerves 1-2, az analitika, a műszeres analitika, a fizikai-kémia, a matematika, és a mérnöki tárgyak mind-mind újak lesznek, ja meg az ugye általánosan mindenhol (kivéve orvosin) tanított válallatgazdaságtan, EU-ismeretek, polgárjog, közgazdaságtan, értékteremtő folyamatok menedzsmentje stb. stb.

Először is azt javaslom, hogy nézz szét az ÖSSZES szak között, hogy mi érdekel, miből vagy jó, hol látod magad 5-10 év múlva, milyen munkakörnyezetben, melyik országrészen (esetleg külföldön). El lehet menni nyílt napokra, Educatio kiállításra, ahol szokott lenni pályaorientációs tanácsadás is.

Ha már mérnöki, akkor sokkal de sokkal jobb egy gépészmérnöki vagy villamosmérnöki diploma. Lehet, hogy távolinak tűnik, de nem az. Vegyészmérnökin is voltak műszaki tárgyak, amiket én nagyon imádtam, mert logikusak, gondolkodtatóak, nemcsak egy kémia, amit elég bemagolni (sokszor tényleg elég, sőt…nem szeretik, ha gondolkodsz). És ők az igazi mérnökök. Voltam már több állásbörzén, és hidd el, a legtöbb céghez ez a két mérnök kell. Még irodában is el lehet vele helyezkedni, nemcsak gyárban, üzemben. De sokan sales engineer-nek mennek el, és reklámozzák a cég termékeit, olyan, mint egy orvoslátogató, csak nem gyógyszerekkel. ÉS jobban meg vannak becsülve, presztízsben és fizetésben is. Ha vegyészmérnökin megtetszenének a mérnöki tárgyak, mindig lesz rá egy jobb ember. Pl. én imádom a géptant, szerettem rajzolni (az egyetemen jöttem rá), mégis erre ott lesz egy gépészmérnök, a folyamatirányításra pedig egy villamosmérnök. A vegyészmérnökből valahogy csak a vegyészt hallják.

2019. dec. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!