Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most akkor menjek erre a...

Most akkor menjek erre a szakra, vagy ne? Pro es kontra.

Figyelt kérdés
Idén érettségizem, és nagynehezen, de végre találtam magamnak egy szakot ami tényleg érdekel, és szívesen elvégeznem, ez pedig a Műszaki Menedzsment. Csak az a baj, h mindneki mást mond, valaki szerint nagyon megéri, mások meg ugy lehuzzak mintha egy utolsó szak lenne mint pl bölcsészet vagy mit tudom én. Tanácsok?
2019. dec. 21. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Nemrég voltam karriertancsáadáson, mert én is gondolkodom, hogy milyen MSc-re menjek, így erre a szakra is rákérdeztem. Előzetes ismeretem alapján a műszaki menedzser egy olyan szak, amit max MSc-n érne meg elvégezni, viszont ez a karrier tanácsadó (HR-es) elmondta, hogy ez a szak annak jó, aki mindenből szeretne kapni egy kicsit. Ad egy kis gazdasági ismeretet, ad egy kis műszakit, olyan nesze semmi, fogd meg jól szak. Egy cégnél a HR-esekhez fog kerülni először a CV-d, így fontos a véleményük. És azt is mondta, hogy egy mérnöknek speciális a tudása, de a műszaki menedzser meg pont az ellenkezője ennek, mert az általános tudást ad, de semmire nem leszel képes.

Azok szoktak műszaki menedzser szakra menni, akik nem túl okosak és ügyesek ahhoz, hogy egy normális mérnöki képzést elvégezzenek (jöhetnek a lepontozások). Sokkal de sokkal többet ér, ha pl. egy gépész- vagy villamosmérnöki Bsc után elvégzel egy akármilyen gazdasági képzést, mert így mindkettőt megtanulod. A műmenedzser akkor jó, ha már van egy biztos helyed egy biztos cégnél, és kell egy gyorsan elvégezhető, könnyebb szak.

Nem akartalak elkeseríteni, tényleg, de a valósággal jobb hamarabb tisztában lenni. Tudom, hogy egyesek ajánlják, mert ,,az egyik ismerősöm is épp most került vezető pozícióba ezzel a szakkal", de egy normális mérnöki szakkal is megvan ez a lehetőség, sőt!

A másik: mikor is ajánlották nekem ezt a műszaki menedzser szakot? Amikor mondtam, hogy az alapszakom után gépészmérnök mesterre szeretnék menni, de mindenki próbált lebeszélni róla, mert hogy az nehéz (már az alapszakom), és hogy sok mindent be kellene pótolni, és inkább menjen műszaki menedzserre, szóval ez is elárul valamit...

Harmadik dolog: jött hozzánk a MOL az egyetemre, ott is az egyik diák, aki ott is dolgozik náluk, javasolta, hogyha nem a saját szakomat akarom folytatni, akkor műszaki menedzser, mert az könnyű, és milyen ,,jó". A mellette ülő néni (HR-es) pedig olyan csúnyán nézett rá, hogy ,,dehogyis!", hogy ne beszéljen ilyen hülyeséget a hallgatóknak, és ne ajánjlon butaságokat.

2019. dec. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Na de ha nem hiszel nekem (1-es vagyok), akkor menj el állásbörzékre, kérdezz meg cégeket, már dolgozó embereket, hogy mennyire is éri meg ez a szak. És ne az egyetemen, ne nyílt napokon tájékozódj, mert nekik nyilván az az érdekük, hogy minél több hallgató járjon hozzájuk.
2019. dec. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, ezeket kaptam én is vissza, viszont ajánlották, hogyha mumenedszment bsc után msc vezetés szervezésre megyek, egész jól járnék
2019. dec. 21. 16:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a műmenedzsment akkor jó, ha még nem tudod, hol is szeretnél dolgozni, mert mindenbe ad egy kis belátást. És én még mindig azt mondom, hogy sokkal többet érnél egy gépész- vagy villamosmérnöki alapszakkal, aztán ha nagyon akarod azt a műszaki menedzsert, csinálhatsz belőle mestert, vagy a vezetés és szervezést mestert is.

De meg is indoklom: még ha be is tennének valami csoda folytán menedzsernek, akkor is kell érteni a szakmához, ahhoz viszont igazi mérnökként jobban értenél. Az emberek meg nem is szeretik, ha egy hozzá nem értő koordinálja őket. Nincs az az **** hogy mérnökként kevesebb lehetőséged legyen.

2019. dec. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!