Koli vagy albérlet?

Figyelt kérdés
Melyiket szerettétek jobban? Érvek-ellenérvek.

2018. jún. 12. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kollégium. A barátaimat és a feleségemet az egyetemi koliban ismertem meg. A koli olcsóbb mint az albérlet. Tudom többen vannak de én szeretem a nyüzsgést.
2018. jún. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más jön be. Én kollégista szerettem volna lenni, elsődlegesen azért mert az sokkal olcsóbb és nem volt egy ismerősöm sem a városban vagy az egyetemen, ezért azt gondoltam, hogy majd a kollégiumban könnyebb lesz ismerkedni, barátokat szerezni. Ugyanakkor nem kaptam helyet, ezért albéretbe kellett mennem. Nagy vonalakban ezt tudnám mondani a saját és mások tapasztalatai (hiszen kolis még nem voltam) alapján:


A kollégium olcsóbb. Azért általában jó helyen vannak, az egyetemhez közel. Sokak elmondása alapján olyan, mint egy nagy család és nagyon jó barátságokat lehet kialakítani, ha jó a közösség. Ha hiányzik egy jegyzeted vagy valamit nem értesz, akkor tuti, hogy néhány szobával arrébb tudnak neked segíteni. Vannak jó programok, bulik. Sok koliban van konditerem is, bár nyilván a felszereltsége nem olyan, mint egy fullos edzőteremé. Ugyanakkor alkalmazkodni kell másokhoz, hiszen többen laktok egy szobában, közös a konyha, a fürdő stb. és osztozni kell a tereken. Vannak, akiket ez zavar, mert nagyon érzékenyek a magánszférájukra és nem érzik jól magukat, ha többekkel kell együttélni, van akinek a tanulásban is gondot okoz stb., de sokaknak pedig semmi porblémájuk nincsen vele. Ez abszolút egyénfüggő. Valamint, ha hozzá vagy szokva az otthoni komfortos kis szobádhoz, kényelmes pihe-puha ágyadhoz stb., akkor azért valamivel lejjebb kell majd adnod az igényeidet, hiszen azért a szobák felszerelségükben és állapotukban különböznek. Viszont biztosan ez is kollégiumtól függ, vannak jobbak és kevésbé jobbak is.


Az albérlet drágább. Nem biztos, hogy sikerül olyan albérletet találni, ami minden kritériumnak megfelel pl. árban, elhelyezkedésben, méretben, felszereltségben, ezért nagy valószínűséggel kompromisszumokat kell kötni. Sokan laknak együtt például barátokkal, tehát ott ugyanúgy osztozkodni kell mindenen (bár azért aközött is van különbség, hogy szoba- vagy lakótársad van), de ha egyedül élsz, akkor azért tényleg a magad ura vagy és ennek vannak előnyei. Nem kell alkalmazkodnod másokhoz, azt csinálsz, amit akarsz és úgy osztod be az idődet, ahogyan szeretnéd, mert pl. nem kell várni a fürdőszobára, konyhára stb. Van privátszférád, kényelmesebb és otthonosabban tudod magad érezni. Az nagyon jó, hogy itt egyedül tudok lenni, nyugodtan tudok pihenni, tanulni és nem zavar senki, nem hangoskodnak, nem járkálnak össze-vissza. Ugyanakkor én pl. nem használom ki, nincsen szükségem egy komplett lakásra és akár egy kollégiumi szoba is teljesen elegendő lenne. Annak örülök, hogy van egy saját fürdőszobám, de pl. a konyhát szinte sosem használom. Illetve eleinte nagyon furcsa volt, hogy egyedül laktam, hiszen teljesen új volt az egész. Már vannak ismerőseim, barátaim, de én ezt a részét pl. nem szerettem, mert sokszor egyedül érzem magam és hiányzik, hogy valaki legyen körülöttem, akihez hozzá tudok szólni, mert ezt szoktam meg otthon.

2018. jún. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét esetben van tapasztalatom.

A kollégiumot én utáltam,de ez annak is köszönhető hogy nagyon rossz emberekkel kerültem össze, illetve azzal is összefügghet ,hogy egyszem gyerek vagyok. Igaz én középiskolás tapasztalattal válaszolok most itt, sajnos kötöttségek is coltak elég rendesen,nyilván egy egyetemi kolesz sokkal másabb ott magadért felelsz. Neked kell fetenned a kérdést, el tudod-e viselni ha rajtad kívül vannak 3-an a szobában, egyiknek ez a nyűgje a másiknak más, más az attitüdjük. Persze lehet szuperekez is kifogni,örök barátságokat kötni,de ez a te felfogásodon múlik. Az albérletben az a jó,hogy egyedül lehetsz vagy olyannal akivel te akarsz, ha találsz véletlen egy osztálytársat vagy valakit. Nem tudom melyik városban keresgélsg,de azt is figyelembe kell venni hogy nagyon drágák, milyen messze vannak szb. Hiába találsz egy jó kis albérletet ha az a egyetemtől 8km-re van ,mert akkor számolni kell az úttal stb. Szóval hangsúlyozom erre a döntésre magadtól kell rájönnöd. Mondom lehetsz szerencsés és kifogsz valami irtó jó kis bandát de az ellenkezője is lehet. Vagy épp a kompromisszumok fognak dönteni,hogy mennyire vagy alkalmazkodó. Remélem tudtam segíteni! :)

2018. jún. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!