Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy aki Pestre...

Miért van az, hogy aki Pestre megy tanulni, általában le is válik, míg egy vidéki egyetemista inkább hazaköltözik?

Figyelt kérdés
Nem a vidéki egyetemeket akarom leszólni, de általában aki vidékre járt egyetemre, általában hazaköltözik vagy a közelben vállal munkát, nagyon kevesen maradnak az adott városban. Viszont aki felkerül Pestre, nagyon nem akar hazajönni, csak akkor, ha tényleg nem tudja eltartani magát. Nagyon ritka az, amikor valaki vidéki egyetemre jár (pl. Pécs, Győr, Szeged, Debrecen), amik azért nagyobb városok, és ott is maradnak. A többség vagy hazamegy, vagy Pestre mesterre/dolgozni.
2019. dec. 26. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ez elég erősen szak és egyéniség függvénye is, ezt így általánosságban nagyon nem lehet kijelenteni, mint ahogy Te is. Nem kötekedni akarok, csak a tapasztalataimat írom le.

Van nem egy olyan évfolyamtársam, aki direkt azért jött le Pestről ide tanulni, hogy leváljon a szüleitől, hogy ne otthon lakjon. Van, akinek nem lett meg a pontja, ezért jött ide, de ő meg megy haza is.

Van olyan ,,vidéki" ismerősöm, aki Debbe jött tanulni, és itt is akar maradni, mert ő direkt azért jött egyetemre, hogy ne kelljen a falun maradnia, hogy kitörtön (én is ilyen vagyok). De pl. a mi szakunkkkal nem is lehetne falun dolgozni, nagy valószínűséggel mindenképp költözni kell (vegyészmérnöki), mert vegyi gyár nincs minden második kis faluban.

Én személy szerint sokáig azt se hittem el, hogy csak Pesten jó az oktatás, aztán meg megtapasztaltam, hogy a vidéki nem feltétlenül jó. De ez is különbözik, mert vannak vidéki jó egyetemek is. És biztos vannak pesti rosszak is. Ja és szaktól is függ a dolog. Ne általánosítsunk.

2019. dec. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egész egyszerűen attól függ a dolog, hogy honnan jött az illető.

Ha mondjuk Pécsről ment Szegedre tanulni, akkor igazából mindegy, hogy hazamegy-e, vagy marad, mert vidéki nagyvárosokban nagyjából ugyanolyanok a lehetőségek (nyilván munkakörtől függően). Lehet, hogy otthon kényelmesebb lakni egy pár hónapig, ha valakinek pályakezdőként még nincs sok megtakarítása és saját lakása, mert már nem jár a koli, albérletre pedig még nem futja.

Ha viszont Mucsa alsóról ment mondjuk Szegedre tanulni, akkor nagy valószínűséggel vagy ott, vagy más nagyobb városban keres majd munkát, mert a két utcából álló faluban vagy a szomszédos, öt utcából álló városban nem feltétlenül van lehetősége mérnökként vagy rezidens orvosként dolgozni.

2019. dec. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Debrecen egy nagy falu, én tanultam a fővárosban is, sokkal jobban éreztem magam, lehet a társaság volt más vagy a város szebb, nem tudom. De igen, a szülővárosomhoz közel keresek munkát, mert én fogom örökölni a hatalmas házunkat, most az kire maradna? Minek költözne az ember egy poros egérlyuk albérletbe, ha vár rá egy ház/lakrész, igaz röghöz kötött, de ha nem kell lakbért fizetni sokkal egyszerűbb az első években.
2019. dec. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!