Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a jobb megoldás?...

Melyik a jobb megoldás? Egyetemisták válaszát várnám.

Figyelt kérdés

A vizsgaidőszakban melyik a jobb megoldás: egyszerre több vizsgára készülni (például 3) és talán kevesebb idő jut egy-egy tárgyra, kevésbé lesz alapos a készülés de ha minden jól megy, hamarabb lehet végezni a vizsgákkal (ha például ezek egy héten vannak) vagy az a jobb, amikor kinyúlok a vizsgaidőszak, pl. minden héten egy vizsga vagy maximum 2, így van több idő alaposan megtanulni de tovább tart így a vizsgázás?


Nektek mi számít többet, hogy hamarabb letudjátok, az se baj ha csak felületes vagy az, hogy mindent biztosan tudjatok és inkább egy hétre egy vizsgát vesztek fel?


2019. dec. 30. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Kinek mi.
2019. dec. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez sokmindentől függ, nem utolsósorban az anyag típusától és mennyiségétől, és a kiírt vizsgaidőpontoktól:S

1. Nem jó utolsó alkalomra felvenni a vizsgát először.

2. 2 egymás utáni napra szintén nem jó felvenni vizsgát.


Persze, jó, ha van legalább 1 hét pihenés a végén, de ha nincs, akkor nincs, elvégre a vizsgaidőszak nem vakáció!


Szerintem egyszerre 3 vizsgára nemigen lehet készülni, kettőre igen.

Kettőre én úgy készülök, hogy először a távolabbira, aztán a közelebbire, aztán ha a közelebbit letettem, gyorsan átismétlem a másodikat. Egy nap kétfélét nem tudok hatékonyan tanulni, mert más a hatékonyságom délelőtt / délután, az egyik akaratlanul is elhanyagolódik.

2019. dec. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ha csak tehettem, mindig egyszerre egy vizsgára készültem. Volt párszor olyan, hogy kettőre tanultam, de ez viszonylag ritka volt. Nyilván ennek az a hátránya, hogy simán lehet, hogy vizsgaidőszak végén mész először vizsgázni egy adott tárgyból - pont emiatt a nehezebb vizsgákat mindig előre vettem.


De ez függ attól, hogy mi a célod. Én hajtottam a tanulmányi ösztöndíjra. Aztán mesterképzésen már tudatosan szelektáltam a kurzusokat: megnéztem előre, hogy milyen kötelező kurzusokból vannak államvizsga tételek és azokra jóval nagyobb figyelmet fordítottam a vizsgaidőszakban. Így amikor államvizsgáztam, akkor kb tényleg csak átolvastam az anyagot (5 nap elég volt felkészülni rá).

2019. dec. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én szeretek egyszerre csak egyre tanulni. Persze, ha van rá lehetőségem, több olyan vizsgaidőszakom volt, hogy több a vizsga mint a hét. Engem nem zavar, ha csak az utolsó héten végzek. Ráér :)
2020. jan. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jobb egyszerre egy vizsgára készülni, viszont a hamarabbi végzés kecsegtetőbb. Viszont a pakliban az is benne van, hogyha egy vizsga nem sikerül, akkor plusz 1.
2020. jan. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!