Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elte ökológia, evolúció- és...

Elte ökológia, evolúció- és konzervációbiológia MSc felvételi tételekhez tudnátok könyvet, jegyzetet vagy bármit ajánlani, amiből fel tudnék rá készülni?

Figyelt kérdés
Jelenleg természetvédelmi mérnökin vagyok és tovább szeretnék majd tanulni. 2021-ben fogok végezni, ha minden jól megy. Nézegettem mesterképzéseket és ez volt az a szak, ami leginkább megfogott, de ahogy belenéztem a felvételi tételsorba, egy kicsit elbizonytalanodtam, hogy tényleg itt lenne-e a helyem. Erősségem viszont, hogy gyakran olvasok ebben a topikban cikkeket és talán másfél év alatt még egy felvételire is fel tudnék készülni, szóval szívesen fogadok egyéb irodalmakat, írásokat ebben a témában és véleményeket is a szakról :)

2019. dec. 30. 14:32
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Oborny Beáta - Pásztor Erzsébet (szerk): Ökológia c. könyv az alap.


2. A "Növényföldrajz, társulástan és ökológia" című régi tankönykiadó által gondozott tankönyv sok fontos lexikai dolgot tartalmaz ami nem avul el.


3. Szabó István Mihálytól a Bioszféra mikrobiológiája című 4 kötetes enciklopedikus mű nagyon jó biológiai alapokat tud adni annak akinek ez hiányzik.


4. Barta Zoltán · Liker András · Székely Tamás: Viselkedésökológia című könyve akkor fontos, ha az állatökológusoknál akarsz bevágódni.

2020. jan. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ja elfelejtettem még egy fontosat:


Standovár Tibor, Richard B. Primack: A természetvédelmi biológia alapjai.


Ez a konzervációbiológiai tételekhez alapmű.


Evolúcióbiológiából pedig Szathmáry Eörs könyvei jöhetnek szóba.

2020. jan. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!