Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek merre tovább? Mit...

Szerintetek merre tovább? Mit ajánlatok?

Figyelt kérdés

Mint sokan,én is a továbbtanulás előtt állok. Mindig a céltudatosság jellemzett,de egyszerűen már fogalmam sincs melyik irányba kéne mennem. Tudom,az országban az orvosok,a mérnökök azok akik jól megélnek a keresetükből,de már jelenleg nem is ez számít számomra. Nehezíti még az is,hogy a matematika nem az erősségem/(ünk=hála a tanárunknak,2 osztálynyi diák csak nem hülye hozzá),bár elfogok járni matektanárhoz,az érettségit szeretném jól megírni,de nyilván megnézik az évvégi jegyeket is. A humán tárgyakat szeretem és azok is fekszenek számomra.


Szeretnék tippeket kérni,esetleg leírást,hogy ti milyen szakokat ajánlanátok? (akár tapasztalat által vagy, mert jót hallottatok róla)


2019. dec. 31. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Halal komolyan: menjel el szakmunkasnak, villanyszerelo, festo, barmi. Ezerszer jobban jarsz vele mintha szerzel egy olyan diplomat ahol telitett a piac. Azt a penzt amit egy mernok megszerez, egy jo szaki is osszetarhalja
2019. dec. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Míg a mérnök légkondis irodában tisztán átutalva kapja, a szaki tényleg csak tarhálja. Délután, éjszaka, hétvégén, ha épp bejön "valami meló". Ha meg nem, nem. Nem csak a pénz számít, de a stabilitás is. Nem gondolod?


Nyelvek hogy mennek?

Matek nélkül is vannak jó diplomák, csak végig kell gondolni. Mi az, amiben jó vagy konkrétan?

2019. dec. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nyelvből mindenképp többet szeretnék tanulni és fogok is majd külön (németet tanulok,és a nyelvvizsgát le szeretném rakni). Ami még megy és szeretem az az irodalom-nyelvtan (hát emeltezni ebből fogok,tudom egy kicsit beszűkült így a kör),a történelem és a biológia is rendben van.

Egyébként pl az említett kőműves szakmával is persze lehet keresni mert legalább külföldön is keresett,de nem egészen egy női szakma. Az viszont igaz,hogy olyat szeretnék,amivel akár külföldön is eltudnék helyezkedni.:)

2020. jan. 2. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!