Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megérné így csinálni ha nem...

Megérné így csinálni ha nem sikerülne?

Figyelt kérdés

Egy vidéki egézségügyibe járok, és most 11.es vagyok.

Orvosira szeretnék menni, de kémiám nincs ebbe a suliba, és otthon, illetve heti 2(néha 4) órába járok magántanárhoz.

Biológia faktos vagyok, de az se az igazi, igazságszerint abbol is kéne magántanár mert kb en vagyok a 2. Vagy 3. Ember aki emeltezni akar ennél a tanárnál.. És hát nem tul nagy a szinvonal, szóval mondhatni a bioszt is félig egyedül tanulom.

A gyakorlat során nagyon megtetszett az orvoslás, ezért is szeretnék az lenni, de az a baj hogy nemhiszem hogy összefog jönni

(jól megy a kémia, és a biosz is, de azért nagy hátrányból indulok), ezért arra gondoltam, hogy ha nem vesznek fel, megyek gyógyszerészetire, és onnan majd olyan 1 év után mennék át orvosira, akár ujraérettségizve.

(ez azért is jó lenne mert a gyógyszerészet is tetszik és lehet annyira megtetszene hogy végül ott maradnék).

Megérni így szerintetek?



2019. dec. 31. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
És gondolod, az orvosin majd bepasizol??
2019. dec. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát remélem nem😂😂

17/f

Amugy BUÉK

2019. dec. 31. 21:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Neked is! :D
2019. dec. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem árt ha jó vagy kémiából és bioszból, de úgy is az fog számítani, hogy kidolgoztad e a tételek és mind meg is tanultad. Szerintem ez nem nagy dolog, főleg ha szereted az adott tárgyat.

Én pl elektronikából csináltam emelt szintűt, volt óránk, de nem, közel sem azon a szinten. Kidolgoztam a tételek, megtanultam. Azóta már a Bsc is megvan villamosmérnökként.

2020. jan. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem csak az egyikre koncentrálj. Ha jársz egy évet gyógyszerészetire, az államilag támogatott éveid száma fogy, az orvosi viszont 6 éves, nem mindig gyaloggalopp, és tegyük fel, hogy véletlenül csúszol orvosin+egy évet lehúzol gyógyszerészeten, akkor már legalább 1 évet ki kell fizetned orvosin, ahol kb. olyan 1,5 milliót kérnek.Illetve gyógyszereszeti karon helytállni sem könnyű, kicsit nehéz lenne vizsgákra tanulni+ mellé érettségire tanulni, duplán idő-és energiaigényes.Másik, hogy teljesen mást kell tudni, a gyógyszerészet sokkal kémiásabb, mint az orvosi, az orvosin pedig sokkal részletesebb az anatómia, viszont kisebb színvonalú a kémia, ezalatt azt értem, hogy nekünk soha nem kellett olyan bonyolult számolásokat+ matekot elsajátítanunk, mint a gyógyszerész ismerőseinknek. Szóval válaszd ki, hogy melyiket szeretnéd jobban, ha hátrányt érzel, szánj rá egy évet otthon, hogy behozd a lemaradást, majd érettségizz újra a 2 tárgyból, de felesleges a karok közt vandorolni, ha nem létszükséglet. Remélem, segítettem. Ha van valami kérdésed még, nyugodtan írj üzenetet.



Egy orvosis

2020. jan. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én gyógyszerészetis vagyok, és egyetértek az orvosis előttem szólóval. Csak pazarolnád a támogatott éveidet, kreditet szinte nem is tudnál átvinni. Ne amiatt menj gyógyszerészetire, hogy hátha ott megtetszik, mert ha mégsem, akkor csak buktál. Inkább hagyj ki egy évet ha nem vesznek fel, vagy menj el valamilyen egészségügyi okjra. Ezek ingyenes képzések és néhol hasznosíthatóak az egyetemen. A vegyésztechnikusi vagy gyógyszertári asszisztensi képzés hasznos az érettségihez, de az egyetemen is beépíthetőek az egészségügyi asszisztensin tanultak is.
2020. jan. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Jézusom. Egy újabb wannabe-orvosis,aki a gytk-ra jönne, csak mert "az könnyebb"... Mikor értik már meg ezek a csodás középiskolások, hogy a gyógyszerészeti pálya az nem egy b-opció, hanem egy NAGYON komoly HIVATÁS, amit nem lehet úgy csinálni - már az egyetemet sem végigcsinálni, ha

- nem vagy jó kémiából (vagy minimum nagyon szorgalmas)

- nem akarod szìvvel-lélekkel megérteni, hogyan működnek a gyógyszerek.

A kérdésre válaszova:

Szerezd be a Panel-sulis könyvet bioszból, vagy valami jó összefoglaló könyvet, olvasd el tanuld meg és ìrd le amit tudsz, addig ameddig az egész könyv bele nem megy a fejedbe. Nem kell ide tanár. Az egyetemi vizsgákra is így fogsz felkészülni.

- a kémiához vágd be a mozaikos könyvek elméleti anyagát, aztán csináld végig a Villányi könyvet a feladatokhoz.

Amikor ezek megvannak állj neki érettségi feladatokat oldani. Ehhez már kereshetett tanárt, hogy elmagyarázza azokat a dolgokat amiket nem értettél. Pénzkidobás eljárkálni tanárhoz és elvárni, hogy a fejedbe verje az anyagot. Először neked kell megküzdeni vele.

Sok sikert!

2020. jan. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van itt még valaki?
2022. jún. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, azóta is gytkn kínlódok.
2022. jún. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!