Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Meg akarom csinálni a Stirling...

Meg akarom csinálni a Stirling motort, sikerülne?

Figyelt kérdés

Próbálkoztatok már vele?

Én csináltam már régebben párat, de egyik se müködött, próbáltam netről lemodellezni pontosan, de valahogy mégsem. Most újra elővenném, jó elfoglaltság is szabadidőben, meg próbálnám még pontosabban csinálni, amennyire csak lehet, netről megnézni minden részletét. egyszerüen zavar hogy nem megy. és azért is megcsinálnám.. hogy igen is képes vagyok rá és nem fog ki rajtam. neten, videókat nézve, olyan egyszerü szerkezetnek tünik, látszólag nem lehet olyan bonyolúlt az elkészitése.

Konzervekből szeretném megcsinálni.


2016. aug. 16. 01:02
 1/2 EagleHUN ***** válasza:
56%

Melyik típusát akarod megcsinálni?

Van 3 típusa (legalább).

És ezeknek a legkülönfélébb megvalósítási verziói.

Először is azt válaszd ki tudásod a megvalósíthatóság és az anyagi ráfordítás szempontjából melyikkel járhatsz leginkább sikerrel házi módszerekkel.

[link]


Ha ez megvan akkor ülj csak a "tervező" asztalhoz!


Egy biztos komoly fém alkatrész megmunkálás készítés nélkül egik sem jöhet össze.

Mivel mindegyik dugattyús, és a dugattyús rendszereknél az illesztések, megmunkáltsága (zártsága) kritikus pont!

//Nem ereszthet, mégis könnyen kell siklania a házában!//

Vagyis esztergálás, CNC és egyéb precíz megmunkálási módszerek bevetése nélkül aligha lesz sikeres a dolog.

2016. aug. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Videókat elnézve, meg látva pár szerkezetnél, az alsó henger része tejszinhabos doboz, benne egy energiaitalos doboz lekicsinyitve mint dugattyú?. Mondjuk egy energiaitalos doboz fele vagy háromnegyede. Mondjuk egy ilyen doboznak kisebb az átmérője mint a tejszinhabos, tehát van egy jó pár milliméter hézag is az oldalfalnál, gondolom az sem jó, Tehát minél kisebb legyen a hézag a dugattyú és az oldalfal között? Vagy dezodoros flakon, vannak olyanok amiknél tényleg csak 1-2 milliméter eltérés van a tejszinhabos dobozhoz képest kisebb. Viszont az valamivel vastagabb fém is a dezodor flakon tehát súlyosabb is.

Amit még gyakran látni hogy fém szivacsot alkalmaznak dugattyúnak.

Én olyat akarok aminek hosszúkás a henger test. Kivülről pedig szépen ráillesztve ráhúzva lentre föntre 1-1 befőtt konzerv dobozt, felső részén meg esetleg hideg vizes rész. Vagy beleszerkesztve a viz keringetést

2016. aug. 16. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!