Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik, ha nem megyek el...

Mi történik, ha nem megyek el a vizsgára az egyetemen?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy hétfőn lesz egy vizsgám csak sajnos kórházba kerültem, így nem valószínű, hogy eltudok menni. Átakartam tenni másik időpontra, de már nem lehet.

Ilyenkor mi történik? Kel fizetni?



2020. jan. 3. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

Nem buktad az alkalmat. Ha irsz a tanárnak es rendes egy személy plusz minusz egy masik alkalommal nem számít és maradsz feljelentkezve azon az alkalmon. Gondolom papírt tudsz neki küldeni ha nyomós indokról van szó.

A b opció az hogy buktad a tárgyat és majd felveszed egy másik félévben nem kell fizetni érte vagy is nálunk nem. Nézd meg a szabályzat erről mit ír de nem veszíthetsz ha írsz neki.

2020. jan. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Az első hülyeséget beszél.

A kórházból kérj igazolást, ezt bemutatod a tanárnak, és igazoltan leszel távol a vizsgától.

Ellenkező esetben igazolatlan távolmaradás, és egyetemenként változó összegű büntetést kell fizess ezért. 1200-1600 Ft között nagyjából.

Amíg ezt nem fizeted be neptunba, nem is fogsz tudni másik vizsgára jelentkezni ebből a tárgyból.

Az mindegy, igazoltan vagy igazolatlanul maradsz távol, 1-est nem fognak beírni.


Mindenesetre már most írj emailt a tanárnak. Ha van igazolásod, vagy személyesen kell bemutatnod vagy elég emailben elküldeni scannelve/befényképezve.

2020. jan. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Nem kell egyből leszólni a másikat náluk igy működik de ez oda is írtam.
2020. jan. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Igaz, elnézésedet kérem. Átolvastam újra, én értettem félre kicsit.

Korrekt, amit Te írtál.

2020. jan. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem foglalkoznak olyanokkal, hogy mi az oka a távolmaradásnak (mármint nem kérnek semmilyen igazolást, se semmit). Ha ott vagy, akkor ott vagy és levizsgázol, ha nem, akkor nem. Fizetni kell érte, szerintem nálunk ez 2000 forint és majd utána megpróbálhatod újra. Viszont, egyes tanároknál működik az is, hogy előre szólsz, hogy nem tudsz bemenni és ilyenkor meg szokták engedni, hogy elmenj a következő vizsgára és az ott megszerzett jegyed beírják arra az alkalomra, amire feljelentkeztél.

Szóval szerintem mindenképpen írj egy emailt a tanárnak.

2020. jan. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 5500 forint a "nem jelent meg". BME, én így szeretlek.
2020. jún. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!