Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Első féléves vagyok az egyetem...

Első féléves vagyok az egyetemen és elégtelen lett a közgazdaságom. A héten irom a javitó vizsgát belőle. Hogyha ez sem sikerülne utána van még lehetőségem egy vizsgára? Vagy marad a vizsgakurzus?

Figyelt kérdés

2019. jan. 4. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elmélet vagy gyakorlat?


Összesen 4 lehetőség van egy vizsgára, de ne parázz, inkább tanulj. Más is bukott már meg vizsgán.

2019. jan. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gyakorlati jegy, az aláirásom meg van, csak februártól lesz a közgazdaságtan 2 amit gondolom nem vehetek föl addig amig nincs meg az 1.
2019. jan. 4. 13:37
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Honnan a fenéből tudjuk ha nem írod le melyik egyetemre jársz? Mindenhol más szabályok vannak. Nálunk pl 1 vizsgaidőszakban csak 2 alkalommal vizsgázhatsz egy tárgyból, de más helyeken 3-4+ alkalommal is akár..

Amúgy megy tessék elolvasni a TVSz-t, benne lesz a válasz a kérdésre.

2019. jan. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha gyakjegyes, akkor nincs vizsga, és aláírás sem.

Ha vizsgás, és van aláírás, akkor a következő félévben elég, ha a vizsgakurzust felveszed

A többi iskolafüggő. A tanulmányi és vizsgaszabályzatban találod meg ezeket.

Nálunk pl. egy tárgyat akár nyolcszor fel lehet venni, csak fizetős...

Vizsga egy vizsgaidőszakban max 3, de a harmadikról fizetős, összesen 6 lehetőség van.

Szintén nálunk ráépülő tárgyat nem lehet felvenni, amíg az előző nem sikerült. Van, ahol engedik, de addig nem kapsz rá osztályzatot, amíg az első nincs meg.

2019. jan. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!