Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi diagnosztikai analitiku...

Sziagi kérdése:

Orvosi diagnosztikai analitikus, vagy gyógyszerész?

Figyelt kérdés
Biológia-matek fakton vagyok, február 15-ig le kell adnom a jelentkezésem az egyetemre, viszont nem tudom milyen szakra jelentkezzek. A gyógyszerészetihez kémia emelt is kell, viszont ha arra jelentkezem, ki kell hagynom egy évet, hogy felkészüljek kémiából. Viszont nem biztos, hogy ki akarok hagyni egy évet. Másrészt az ODA is tetszik, de nem tudom, megéri-e arra a szakra menni, hogy egész életemben egy laborban legyek (javítson ki valaki, ha nem így van, nem vagyok teljesen tisztában, hogy működnek ott a dolgok). Vagy van valami más szak, ami jó lenne nekem? Igen, kicsit össze vagyok zavarodva...

2020. jan. 3. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is a ODA-n vacilálok csak én a képalkotós specializációján.

Amugy tőled függ! Ha az álmod az, hogy gyógyszerész legyél és bevállalod a minimum 1 év kihagyást (mert lehet nem úgy jön össze az emelt ahogy szeretnéd vagy bármi történhet - ezt nem rosszindulatból írom csak tényleg bármi megeshet) akkor nyílván azt válaszd.

De ha tetszik az ODA és eltudod képzelni, hogy ebben dolgozz akkor miért ne?! :) több specializációja van: kutatólaboratóriumi, ‘általános’ labor, optometria, radiográfia, patológiai analitikus.

A fizetés se egyenlő, de egy ODA-s se keres rosszul.:)

2020. jan. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Végül, hogy döntöttél? :)
2020. márc. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
29%

A 2 ég és föld. Akár tetszik, akár nem az egészségügyi hierarchikus felépítésű, ezt nem lehet tagadni. A egészségügyi dolgzók képzésének a krémje a gyógyszerészeti-orvosi-fogorvosi képzés. Ők a főnökök, azok akik jól keresenek és irányítják a tevékenységeket. Alattuk vannak az úgynevezett "szolgák" - kisegítő személyzet: gyógyszerészeti asszisztensek, fogorvosi-asszisztensek, nővérek ecc. Ők azok, akik igazságtalanul keveset keresnek és sokat kell, hogy dolgozzanak, sokszor alantas minkát végezve. Az orvosi képalkotó analitikus is ebbe a kategóriába esik. Dönts el hova akarsz tartozni. 😏

A kérdést illetően csak mondom, hogy addig nem is tudsz a gytk-ra jelentkezni, míg nincs emelt kémiád. Ebben az esetben el kell döntened, hogy ér-e neked annyit egy év kihagyás, hogy később egy nagyobb presztízsű, jobban fizetett munkád legyen. Hosszútávon biztosan, rövidtávon, anyaglilag már kevésbé, hiszen egy évig különtanárt kell fizetned - itt egyébként spórolhatsz azzal, hogy bejársz egy lakóhelyed szerinti középiskola kémiafaktjára és otthon tanulsz rá pluszban.

Az ODA nem rossz egyébként, de sokan panaszkodnak arra, hogy elképesztő módon ki lehet égni benne akár már pár év után is. Itt nincs érdekes gyógyszerinterakció, izgalmas kórkép, bonyolult műtét, Csak a minta, reagens és határértékek, és te a kórház alaksorában lévő sötét laborban. A youtube-on egyébként van fennt egy csomó videó Med. lab.-os dolgozókról, érdemes lenne belenézned, hogy tetszik-e.

2020. márc. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!