Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerészeti vagy orvosi...

Gyógyszerészeti vagy orvosi diagnosztikai analitikus szakon van több / nehezebb matek?

Figyelt kérdés

2019. júl. 16. 17:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
Gyógyszerész ?
2019. júl. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

De hány

félév ?

2019. júl. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
Egyikre sem jártam, de esélytelen, hogy nem gyógyszerészeten a nehezebb, azért ne már :D
2019. júl. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Miért?

Valahol azt olvastam, hogy a ODA szak képalkotó specializációjának első éve 90%-ban ugyanaz mint az orvosinak...

De nem találtam sajnos részletes mintatantervet.


Amúgy az orvosi diagnosztikai analitikus alapszak 8 félév, a gyógyszerész 10, mivel osztatlan...

De van radiográfia, illetve klinikai laboratóriumi kutató MSc, mindkettő az ODA mesterszakja, specializációtól függően.

Ezek 3 félévesek pluszban...

De ha valaki nem tudja ezeket akkor miért válaszol a kérdésre?

2019. júl. 20. 00:10
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

Szia! A gyógyszerészetin a nehezebb a matek. Anno középsuliban én is gondolkodtam az ODA-n és a gytk-n. Végül a gytk mellett döntöttem, a nagyobb presztizs és jobb fizetés miatt. Egy bsc-vel az ODA-n nagy valószìnűséggel egyszerű aszisztensként dolgoztatnak majd valami laborban, msc-vel már jobb a helyzet és bár a "kutató" nagyon fancy-n hangzik, azért a valós gyakorlat messze áll ettől. Én a gytk-t ajánlom. Sokkal bővebb tudásod lesz, és doktorrá is válsz. Ha akarsz utána is mozoghatsz klinikai-analitikai vonalon, én is ezt szeretném csinálni majd. Sokkal többféle phd közül tudsz majd választani pl., ha ez esetleg szempont számodra, és összeségében nagyobb presztizst ad majd.

Neharagudj, de nem igazán tudom értelmezni azt, amikor azt irod, hogy az ODA fele olyan nehéz, mint az orvosi... Itt a gytk és ODA közötti összehasonlìtásról beszélünk, és úgy összeségében nincs értelme a nehézséget hasonlìtgatni, tudod: "kinek mi". Az orvosin szinte nincs is matek! Csak biostatisztika, a gytk-n viszont szaktól függően 1-2 félév kemény egyetemi analìzis, kb. olyan mint amit a mérnökök tanulnak. Ha ilyen szempontból nézzük a gytk kenterbe veri nehézségben az összes egészségügyi szakot. Sokan elmondták már előttem is, csak ismételni tudom. Nálunk nem elég bemagolni a tüneteket, tudni milyen izom honnan ered hova tapad, hanem nagyon komplex módon kell átlátni egy hatóanyag útját a testen belül. Olyan személetet ad, amit egyszerűen egyik egészségügyi szaktól sem kapsz majd meg. És hidd el, nem a keserűség beszél belőlem, én nem egyike vagyok azoknak a hallgatóknak, akik azért mentek a gyógyszerészetire, mert " lecsúsztak" volna az orvosiról. Pontosan ez a komplexitás vonzott benne annyira. A matek tehát nehéz, de teljesìthető. Általában évközi zh-kal próbálják motiválni a hallgatókat a tanulásra. Én annó 4-re érettségiztem matekból, nem voltam tehát egy "zseni", bár sosem voltak vele nagy gondjaim. A szaktársaimmal összefogtunk, és közös tanulással együtt teljesìtettük! Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha még félsz is tőle, ne hagyd, hogy ez az egy tárgy eltántorìtson. Ha nem megy majd kérj segìtséget, de a gytk nagyban többet fog tudni nyújtani hosszútávon, mint az ODA. Szóval ne menj ODA. :D

2019. júl. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Teljes mértékben egyetértek az előttem szólóval. Én is gyógyszerésznek tanulok, szóval az itt tanított matekról személyes tapasztalatom van, az orvosi diagnosztikai analitikus szakon oktatott mateknak most próbáltam utánajárni picit. Találtam egy kifejezetten ebben a képzésben részt vevők számára írt tankönyvet: [link]

Itt jól látható, hogy a hallgatók alapvetően az egyváltozós analízissel ismerkednek meg. Gyógyszerészetin (itt most a SE GYTK-n tapasztaltak alapján írok) ennél mi valamivel részletesebben tanultuk az egyváltozós analízist, valamint volt többváltozós is (vonalintegrál, parciális deriváltak meg a többiek). Ezen felül matekkal egybekötve volt egy komolyabb statisztika is.

Ezek alapján azt mondom, hogy a gyógyszerészetin több és nehezebb is a matek. De nyilván függ ez attól is, melyik képzésen és egyetemen hogyan kérik számon az anyagot.

2019. júl. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne az alapján válaszd a jövődet,hogy hol van kevesebb vagy több matek. A matek tanulható és gyakorolható tárgy. Testvérem mérnökire jár és szépen vette az akadályokat,mert leült a popójára és gyakorolt.:)

Amúgy én az ODA-t választanám,ha külföldi munkavállalás is szóba jöhet,mert itthon a gyógyszerészeken kívül az egészségügyben vicc a fizetés. Érdekes szak és engem pont a radiológia,laboratóriumi diagnosztika vonz.(Orvostanhallgató vagyok)

Ilyen szempontból nem jöhetne szóba az orvosi képzés? Komplex szak,ahol nagyon nem csak az izmok és tünetek beseggelése a feladatunk. Érteni is kell nagyon. Élettan,kórélettan,neuróanatómia,klinikai tárgyak,gyógyszertan,stb.mind a logikus gondolkodásra épül.:)

2019. júl. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért az vicces hogy ennyit láttok az orvosiból hogy be kell magolnunk mi hol ered és tapad.😂
2019. nov. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát ige.Még a kedves kollégától/kolleginától is csak ezt kaptuk,hogy nekünk elég csak bemagolni a dolgokat.Hülyét kapok az ilyen mentalitástól...

pl.:Vajon egy belgyógyászati osztályon hogy jönnek rá,hogy mitől lehet egy embernek trombocitopeniája?:D

2019. nov. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom...

Mindenesetre nem fogok az ilyeneknek magyarázkodni. Kiragadott a 6 éves képzésünkből egy icipici szeletet, és azt hiszi ennyi az orvoslás. Ne haragudj, de akkor ti meg csak szerkezeti képleteket, meg vegyület neveket tanultok?

Ugye te sem gondolod komolyan? Mellesleg zárójelben, tényleg csak zárójelben jegyzem meg, hogy gytk-ra elég nagy számban azok mennek, akik lecsúsztak az orvosiról. Nyilván ez nem mindenkire igaz,ismerek több ellenpéldát is. De nem egy ismerősöm orvosira készült, csak aztán becsúszott egy 45%-os emelt kémia, aztán az gytk-ra elég vót'. 😁

Ahjjj a végére csak sikerült odaszúrnom, na de nem én kezdtem! 😁

Pacsi

2019. nov. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!