Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emberismeret és etika érettség...

Emberismeret és etika érettségi mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tavaly elrontottam a felvételimet, ezért idén kézzel lábbal mennék már egyetemre. Jelenleg egy ápoló OKJ-t kezdtem el, de menni szeretnék tovább. Az érettségi eredményeim egész jók lettek, amik számítanak, de kellene egy emelt érettségi.

Eü alapismeretekből még nem vagyok olyan szinten, hogy emeltezzek, de az etikára gondoltam.

Ha jól emlékszem, 1 évig tanultam is középiskolában. Ahogy láttam az előző érettségiket, csak elemzések voltak, meg projektmunka.

Van szóbeli is? És szerintetek tehetek belőle emelt érettségit, ha nem tanultam 2 évig?

Illetve, aki tett belőle vizsgát, mennyire nehéz?

A MÁSIK KÉRDÉSEM:

A kalkulátorban miért nem ad rá plusz 50 pontot? Népegészségügyi ellenőr szeretnék lenni. Viszont ha az eü alapismereteket írom be emeltnek, rögtön ad 50 pontot.

Szóval az etikát is elfogadják, csak nem adnak érte plusz pontot?

Előre is köszönöm a válaszaitokat!



2020. jan. 3. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

Üdv!


Én 4 éve érettségiztem a tárgyból, igaz, középszinten, nem emelten, a választott tárgyam volt. Azt hiszem 96% lett. És igen, van szóbeli, de egyáltalán nem egy nehéz tárgy, szerintem emelten sem az. Meg még annyi, hogy nekünk a szóbeli mellett abból állt a vizsga, hogy kellett csinálni ilyen szakdolgozathoz hasonló dolgot egy adott témában. Én a házasságról írtam.

Szóval abszolút teljesíthető tárgy.


Viszont van egy rossz hírem, amit te is pedzegetsz a kérdésedben. Én úgy tudom, hogy nem igen számít sehová felvételi követelményként. Talán etikaszakos tanárnál igen, de mást hirtelen nem tudok mondani.

Szóval inkább csinálj másból emeltet, emeltként a kötelező tárgyaknak van súlya, matek, magyar, töri stb.


Gondold ezt át.

2020. jan. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sejtettem. Persze, csinálok másból, csak akkor már célszerű ezt a 2 évet elvégeznem, és majd a 2. év végén szakmából emeltet csinálni.

Csak már mennék mindenféleképpen egyetemre, idén leszek 21, aztán ha belegondolok, hogy 26-27 évesen fogok végezni.. Soknak tűnik kicsit.

2020. jan. 4. 01:15
 3/3 anonim ***** válasza:
57%
Attól függ, hány oldalas. Ha annyi, mint más érettségik, akkor a súlya is megegyezik
2020. jan. 4. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!