Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középszintű érettségire...

Középszintű érettségire felkészülés?

Figyelt kérdés

Szeretnék tanácsokat kérni tőletek,hogy ti hogyan készültök/készültetek az érettségire?


Én sajnos teljesen stresszbe vagyok,mert fogalmam sincs,hogyan kéne nekiállnom a középszintű tárgyaknak és lassan neki kéne. Pláne,hogy nekem a történelem és a matek tudásom nem lenne jelenleg elég ahhoz,hogy jól megírjam. Tanulnom kéne újra mindent és csinálni az érettségi feladatokat?


2020. jan. 5. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Az iskola nem segít? Matekból hasznos az előző évi feladatsorok megoldása. Ha valami nem megy, azt az anyagrészt átnézed. Történelemből vannak tételek. Vannak könyvek, melyek kifejezetten a szóbelire való felkészülést segítik. Valószínűleg az iskolád könyvtárában is van ilyen, érdeklődj a könyvtárosnál!
2020. jan. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:) Az iskolában történelemből is azt ajánlotta a tanár,hogy oldjuk az előző évi feladatokat,csak ugye bármi lehet az érettségin,de lehet töriből is ezt a módszert kéne alkalmaznom,hogy átnézem azt a témát,amelyiknél épp elakadtam.
2020. jan. 5. 14:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Még tudom ajánlani törire a kidolgozott érettségi témavázlatok könyvet.(barna színű) Elég tömör de szerintem hasznos.Illetve nézd meg az adattár az oh honlapját, ott még tudod nézni mely évszámok, helyszínek és fogalmak kellenek.Matekból meg én is csak az előző feladatsorok megoldását tudom javasolni.
2020. jan. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm Neked is!:) Fel fogom használni ezeket az infókat, aztán remélem minden okés lesz.
2020. jan. 5. 17:18
 5/6 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Én tavaly érettségiztem, és azt tudom neked mondani, hogy sok gyakorlással jó érettségit lehet írni. Azt javaslom, hogy próbáld megírni az előző évek feladatsorait, majd nézd meg a megoldókulcsból, hogy hol hibáztál és utána próbálj figyelni rá. De van egyébként sok érettségi előkészítő, illetve a suliban elvileg kéne hogy legyen érettségi előkészítő tanóra vagy foglalkozás ;)


Előre is sok sikert, és eredményes érettségit kívánok!

2020. jan. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) Sajnos a sulinkban nincs ilyen előkészítő óra,egyedül emeltből tudom,hogyan kell készülnöm mivel ott a tanár segít (bár nálunk úgynevezett fakt sincs khm szakgimi:/). Hallottam ilyen felkészítő tanfolyamokról csak nem tudom mennyire lehetnek hasznosak.
2020. jan. 6. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!