Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Főállásom mellett lehetséges...

Főállásom mellett lehetséges elvégezni egy marketinges egyetemet levelezőn így?

Figyelt kérdés

Tehát marketinges szeretnék lenni, jelenleg gyárban dolgozok


érettségim van, ilyen 2-es 3-as, akkor szakmát tanultam.


Egy alapszakos marketing diplomához mennyit kell tanulni?


Kereskedelem és marketing a szak neve amit találtam, más is foglalkozik marketingel?


Angolul jól tudok, illetve mit jelent, hogy 210 kretidnek kell lennie a papírhoz?

Illetve levelezőn is el lehet végezni?


Mennyibe kerülne ez nekem? 7 félévet olvastam


És mennyit kell tanulni? Erős a matek? AZ sosem volt erősségem, de nem vagyok hülye gyerek


2020. jan. 5. 15:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Mindenre nem tudok választ adni, de megpróbálok segíteni.

Pl. BGE - KKK-n van kereskedelem és marketing szak. Levelező államin 400 pont kellett 2019-ben, önköltségesen 280 pont. De ez ugye minden éven változik, de sokszor csak pár ponttal csökken/emelkedik.

Jól tudod, 7 féléves. BGE-n 260.000 Ft / félév. Tehát a 7 félév 1.820.000 Ft lenne - ha nem csúszol.

Kb minden egyetemen hasonló feltétel van. De felvin találsz információt.

De már emelt érettségi nélkül már nincs esélyed ugyanis minimum 1 kötelező. Ugyhogy ha az nincs akkor csinalj egy emeltet valamiből plusz egy javítót valamelyik tárgyból középszinten, mert a kettes-hármas az elég gyenge és egyetemen kifogsz bukni mert kemény. Főleg ha még dolgozol is mellette. Ajánlom, hogy csinálj egy nyelvvizsgát (szerintem már az is kötelező belépő az egyetemre, de ebben már nem vagyok biztos! Lehet, hogy végül nem fogadták el , de volt hír róla). De mindenképp csináld meg mert kapsz érte pluszpontot a felvételinél és már nyelvvizsga nélkül nem kapsz diplomát!

Földrajzot, gazd. ismeretet, informatikát, matekot, idegennyelvet, történelmet vagy egy ágazati szakmai érettségit (pl.: kereskedelmi ismeretek, gazdasági ismeretek) fogadnak el. Ezekből kell egy emelt és egy középszintű érettségi. És mivel neked szeintem a duplázás lenne kedvező ezért nagyon fontos, hogy hány % -osak lesznek mert ezek lesznek duplázva és ennek minimum 280-nak kell lennie. Ha minimum 45% az emelt érettségi akkor megkapod érte az 50 többletpontot. Ez beleszámít 280 pont alatt is. Tehát ha 45%-ra megírod akkor az duplázva 90 pont + 50 pont az 140 pont. Akkor a középszintű érettséginek minimum 70%-nak kell lennie. Az duplázva 140. És így a kettővel együtt megvan a 280 pont. Ami valószinűleg elég levelező önköltségesre. Csak ugye közel 2 milliót kell fizetned.

Felvin megtalálod, hogy hol indítanak még levelező képzést és ha beírod a google, hogy kereskedelem és marketing mintatanterv akkor látod, hogy miket tanítanak az egyetemen :)

Mivel én más szakon tanulok ezért magáról a szakról nem tudok nyilatkozni.

2020. jan. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!