Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem mellett munka? Többi...

Egyetem mellett munka? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok :) Elég nagy döntés előtt állok, elsősorban azok véleményét/tapasztalatait szeretném hallani, akik egyetem mellett dolgoznak: mennyire kivitelezhető az egyetemmel párhuzamosan végzett munka anélkül, hogy a tanulás rovására menne? Ki mit dolgozik? És persze arra is kíváncsi lennék, hogy milyen fizetést érhetünk el a tanulmányok mellett (azt természetesen tudom, hogy nagy összegre nem számíthatok). Valószínűleg pénzügy-számvitel szakos leszek, ha ez számít. Őszinte véleményekre vagyok kíváncsi, mindenféle tapasztalatra ezzel kapcsolatban.

2020. jan. 6. 00:11
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
A diákmunka alkalmazkodik az órarendedhez. Viszont ajánlott, hogy az órán tanulj meg mindent, otthon már csak átnézni kelljen, így ha 8 órát (heti 40 óra az órarended alapján elosztva) tudsz vállalni, egész jó summát lehet keresni, amiből egy lakótárssal felesben az albi is kijön.
2020. jan. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%

Micsoda? 40 óra egyetem mellett? Ha hétvégén nem dolgozol akkor az szerintem nagyon megterhelő lenne, főleg elsősként.

Én amint Pestre költöztem, dolgozni kezdtem egyetem mellett és nagyon nehéz volt kezdetben megszokni. Természetesen sok rugalmas munkahely van, de ha gyakornoki helyet akarsz találni akkor ott sajnos kötött a munkaidő, napközben 8-9 és 17:30-18:00 között dolgoznak irodákban és általában a gyakornokokat is eszerint veszik fel, mennyire érnek rá napközben.

Én azt tanácsolom egyetem mellett 20-25 órát vállalj kezdetben, hogy hozzászokj. Pénzügy-számvitelen szerintem hamar találsz pénzügyi területen gyakornoki helyet, ezért emiatt nem aggódnék. Inkább arra figyelj hogy ne vállald túl magad a kezdetekben. Az egyetemhez hozzá kell szokni.

2020. jan. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én másodéves vagyok és irodában pénzügyi osztályon vagyok gyakornok.

80 körül keresek heti 20 órában.

Én nyáron kezdtem,akkor nagyon jó volt,aztán ősztől amikor kezdődött újra az egyetem,eléggé nehéz volt. Keti 2 napot mentem 8 órában,amikor megoldottam hogy nsm kellett bemennem a suliba és egy nap az első óráról rohantam a cégbe(az nagyon rossz votl).

A vizsgaidőszak pokol, mert sok a vizsgám de közben ugyanúgy menni kell dolgozni.

Viszont sokat tanultam, lett tapasztalatom,kapcsolatokat építettem.

2020. jan. 6. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Ment a zöld kéz
2020. jan. 6. 13:33
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát én szeretném, de sajnos nem tudom megoldani. Lassan végzek is az egyetemen és első félévtől kezdve kerestem diákmunkát, de nem találtam olyat, amit biztonsággal be tudtam volna vállalni az egyetem mellett hosszabb távon. Ebben szerepet játszik az, hogy vidéken tanulok és itt azért sokkal kevesebb is a lehetőség, mint Budapesten, nekem elég kötött órarendem van (minden nap van órám, katalógusos), ugyanúgy jól szeretnék teljesíteni az egyetemen (tehát nem szeretnék mondjuk éjjelente dolgozni, majd onnan menni az egyetemre, aztán aludni egy keveset, tanulni meg mikor fogok) és a szakom sem egy olyan szak, amivel mondjuk gyakornoki lehetőségeket lehetne találni, tehát a szimpla általános diákmunkák jöhetnének inkább szóba. Én egyre inkább azt tapasztalom, hogy a rugalmas munkaidő azt jelenti, hogy te legyél rugalmas és mindig akkor érj rá, ha a munkáltató azt akarja.... Szóval én konkrétan úgy éreztem magam, mintha az illető nem akarná tudomásul venni, hogy én nem akármikor mozdítható és bevethető munkaerő vagyok, mert tanulok. Voltam diákszövetkezeteknél és volt pár interjúm is, de nagyon nagyon kevés együttműködést, megértést tapasztaltam a részükről. Egy rövidebb ideig dolgoztam moziban (1100ft/óra), ami jó volt, mert esténként be tudtam menni és ott még akar tanulni is tudtam, de ott igazából a kollégákkal ment a vita mindig, mert én csak este tudtam menni és nekik ez nem tetszett. Ezen kívül pedig csak egy-két alkalmi munkám volt (pl. voltam szórólapozni, tájékoztató pultban is dolgoztam), de ezekért nyilván így nagyon keveset fizettek. Plusz az egyetemen egyszer voltam külföldi téli egyetemen is dolgozni, de az nagyon nem volt jó tanulmányi szempontból, mert a vizsgaidőszak közepén kellett velük foglalkozni, kísérgetni stb., úgyhogy lett volna jobb dolgom is.
2020. jan. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!