Abba hagyjam, vagy ne?

Figyelt kérdés
Lassan 4 éve tanulok hegedülni, viszont ezzel az is jár hogy szerepelnem kell amit utálok ezen kívül szolfézson énekelni kell amit "idegenek" előtt nem tudok és nem is szeretek viszont magát a hegedűt meg a tanáromat is nagyon szeretem és nem szeretném meg bántani a tanárt de közbe meg már gyakorolni sincs kedvem mert már azt érzem hogy ezt mind csak a fellépésért csinálom nem magamért közbe meg mindig sírhatnékom támad amikor hegedülök vagy egyáltalán még hallom ezt a szót mert mégis imádok hegedülni

2020. jan. 6. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne!
2020. jan. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mojjo ***** válasza:
100%

A hegedülést semmiképp nem. A zenesulit legalábbis ideiglenesen igen.


Ha ezt tovább folytatod, el fogod veszíteni a zenét. Meg fogod utálni ezt az egészet, hegedülésestől. Ha valami már nyűg, nem élvezet, amit önként csinálnál, az rég rossz.

Ha tudod, folytasd a hegedülést a mostani tanároddal, de nem iskolai, fellépős meg énekelgetőd keretek között, hanem magánoktatás keretei között. Azaz kérd meg a tanárod, hogy tartson neked magánórálat, a zenesulit meg hagyd ott a túróba. Ha a mostani tanárod nem vállal ilyesmit, keress másik zenetanárt. De ne hagyd abba a hegedülést semmiképp.


Amúgy a zene elméleti részét is tanulhatod tovább, a hallásod is fejlesztheted - egyikhez sem kell énekelni.

2020. jan. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


A magánórák már szóba kerültek de nem várhatóm el a szüleimtől hogy évente akár a tízszeresét fizessék a magánórákért mint amennyit most fizetnek


lesz órám és megbeszélem a tanárommal hogy abba hagyom de az biztos hogy majd vissza térek ehhez a hangszerhez mert már most hiány éreztem van pedig még le se adtam, lehet hogy amint lesz annyi pénzem veszek magamnak egy sajátot és magamtól tanulok tovább hiszen tudok kottát olvasni és már bőven nem az alapokat veszem

Még egyszer köszönöm a válaszokat mert aludni se tudtam már ettől de ez segített döntést hozni

2020. jan. 6. 23:34
 4/4 Mojjo ***** válasza:
@3: Vegyel egy olcsóbb használt hegedűt, vagy ha erre lehetőség van, bérelj egyet, és gyakorolj otthon. Ne hagyd abba a hegedülést :)
2020. jan. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!