Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire nehezíti...

Szerintetek mennyire nehezíti meg az egyetem elvégzését, ha a szakon nincsenek barátaim?

Figyelt kérdés

Senki, akivel kisebb szóváltásokon túl jóban lennék.

A családom, a barátaim és a párom egész más területen dolgoznak/tanulnak, így szakmai jellegű dolgokról nincs kivel beszélgetnem. Ti voltatok ilyen helyzetben?


2020. jan. 7. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Pont azért kellene a szakodon is barátkoznod, hogy legyen kivel beszélgetned. Elég nagy előny rövid- és hosszútávon is, ha jóban vagy egy csomó emberrel az egyetemről. Tessék barátkozni, ne a hercegnőt játszd!
2020. jan. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon megnehezíti.

Akadály is lehet ha nem tudsz hozzáférni olyan anyagokhoz ami jelentősen megkönnyíti a feladatok elkészítését vagy a felkészülést.


Amúgy ha semmi közöd ahhoz a szakterülethez amit tanulsz akkor mit keresel ott?


(persze beszélgetni nem csak a szakmáról lehet...)

2020. jan. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem az neheziti meg ha nincsenek onnan barataid, hanem ha nem is vagy veluk joban. Annyira azert legyel joban nemelyekkel, hogy tudjatok jegyzetet cserelni, teteleket kidolgozni, konyvet kolcsonadni, egyutt tanulni, elmondani a masiknak mi varhato a vizsgan. Ez meg nem baratsag, de erdemes joban lenni a szaktarsakkal.
2020. jan. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, milyen típusú szakon vagy, de sok esetben az egyetem után is jól tud jönni, hogy vannak ismerőseid, akik ugyanazt csinálják, mint te. Mikor dolgozol, akkor is jól jöhet, ha van kit megkérdezni egy bizonyos problémával kapcsolatban.
2020. jan. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok (és soha nem is voltam) a társaságok közepe, sohasem voltam kedvenc, így egyetemen sem, de jóban vagyok pár emberrel. Jegyzeteket/jegyzőkönyveket cserélünk, google drive linkeket küldünk egymásnak, így együtt jóval könnyebb azért.
2020. jan. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!