Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretnék előrehozott érettség...

Szeretnék előrehozott érettségit letenni angolból. Februárban kéne leadni a jelentkezést, és nagyon szeretnék. De nagyon félek, a 12-es évfolyamvizsgáról nem is beszélve. Akik letettétek (11. ben) milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
Egyébként 5-ös vagyok angolból, de az nem jelent semmit

2020. jan. 8. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Azért valamit csak jelent az az ötös. A középszintű érettségi nem nagy szám, szerintem az ügyesebbek 8. végén meg tudnák csinálni.
2020. jan. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb, hogy megvolt már 11.-ben
2020. jan. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen felesleges előrehozott érettségit tenni, ha tartasz is tőle. Igazából mit nyersz vele? Lesz egy tárgyból érettségid, ezt 12-ben év végén már nem kell megcsinálni, ami jól hangzik, egy tárggyal kevesebb stb., de ez szerintem nem egy nagy könnyebbség. Az idegen nyelv érettségire eleve nem kell készülni, legalábbis nem olyan formában, mint mondjuk egy törire vagy egy magyarra, ahol meg kell tanulni a tételeket. Szerintem egy angol még teljesen elfér ott a többi között is. A másik mondhatni előnye az pedig az, hogy onnantól kezdve nem kell bejárni az órákra. Ez is jól hangzik, de azért az csak egy óra, adott esetben pl. 45 perc (+szünet) a nap közepén, ami nem biztos, hogy annyira kell. Én nem azt mondom, hogy nem lehet megcsinálni vagy, hogy nem érdemes, de ha félsz tőle vagy még nem mered, nem vacy biztos benne, akkor nem értem, hogy miért kell erőltetni.

Az én osztályomban is csomóan mentek, de én nem mentem pedig nekem is jól ment a nyelc, ötös voltam. Nem akartam, úgy voltam vele, hogy minek, nekem nem éri meg, ha még tanulok akkor meg max. csak jobb lesz. 12-ben a rendes érettségim csináltam belőle egy emeltet, simán elfért a többi tárgy mellett és korábban sem éreztem tehernek, hogy nekem még mindig be kell járni az órákra.

2020. jan. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak pozitív tapasztalataim vannak. Nagyon könnyű volt, nagyon jól is sikerült. Hatalmas áldás, hogy ezzel már nem kell foglalkoznom, így tudok koncentrálni mondjuk a két emelt érettségire, meg a maradék két tárgyra.

Viszont csak akkor menj, ha biztos vagy a tudásodban! Ha nagyon kételkedsz, hagyd inkább! Persze egy egészséges félelem az jó, ha van, kell is, nem szabad hatalmas egoval neki vágni, mert akkor lehet félreismered a képességeid.

2020. jan. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

12.-es vagyok, tavaly év végén közepeztem és most októberben szintemelőztem.


Összességében nagyon pozitívan látom ezt a döntésemet, mert most koncentrálhatok a maradék 3 tárgyamra, nem kell az angollal is szenvednem és 4 nap egymás után érettségiznem. Ráadásul, mivel felvételi tárgyam, és tudom az eredményét, jobban tudom "tervezgetni", hogy kb. hány pontom lesz.


Az osztályozó vizsgánk nehezebb volt, mint maga az érettésgi, de ezt a saját tanárunk állította össze. Megvetette velünk a 12.-es könyvet, kitöltetett velünk olyan 100 oldalt belőle, és azokból rakott be konkrétan feladatokat. Inkább a szóbeli miatt nem szerettük az osztályozót, mert témakörök megadása helyett konkrét szövegeket kellett tanulnunk. De aztán csak sikerült felkészülni rá.


Azt azért hozzátenném, hogy nyolcosztályos gimiben már 5. óta mindenki angolt tanult, heti 5 óránk volt, és az osztály nagy részének megvolt már a B2 vagy C1 nyelvvizsgája. Maga a közép érettségi mondjuk szerintem bőven könnyebb volt, mint egy B2 szint.

2020. jan. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Most nagyon szeretnél vagy nagyon félsz tőle? A kettő együtt nem megy. Mért nem jelent semmit az ötösöd? Nincs követelmény vagy nincs önbizalmad? A tanárodtól kérdezd, hogy javasolja-e neked az előrehozottat. Ilyen döntést amúgy se illik a tanár háta mögött meghozni.
2020. jan. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!