Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nehezen tudok...

Mit tegyek ha nehezen tudok megèlni egyetem mellett?

Figyelt kérdés
Úgy érzem mindenki megoldja valahogy, vagy segítenek a szülők és csak èn vagyok ekkora lúzer.
2020. jan. 9. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Mit csinálsz, és mire lenne szükséged?
2020. jan. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mit jelent számodra hogy nehezen tudsz megélni?
2020. jan. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én abból indulnék ki, hogy mennyi rendszeres kiadásom van, amikre költök és akkor látható, hogy kb. mennyi pénzre lenne szükség, majd utánajárnék, hogy milyen lehetőségei vannak annak, hogy ezt a pénzt megkeressem. Esetlegesen lehet lejjebb faragni a költségekből, ha van mit vagy lehet igényelni az egyetemen támogatást (nálunk van az egyetemen egyszeri szoctám, illetve van rendszeres szoctám is, van tanulmányi ösztöndíj is, önkormányzatnál lehet igényelni Bursát...ezek önmagunkban általában nem magas összegek, legalábbis nálunk, de ha valaki mindent kap, akkor az úgy nem kevés), diákmunka (ha találsz olyan helyet, ahol tudsz dolgozni az egyetem mellett), esetleg tartasz korrepetálást (ha tudsz valamiből, van rá igény és fizetnek is), végső esetben pedig vagy lehet passziváltatni (ha látsz rá realitást, hogy keresel annyi pénzt, ami később elég lesz) vagy diákhitel (ha látsz rá realitást, hogy vissza tudod majd fizetni). Amúgy ne gondold, hogy ez egyedüli eset, szerintem sokaknak okoz nehézséget.
2020. jan. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!