Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 3.85-ös átlag egyetemen...

3.85-ös átlag egyetemen milyennek számít?

Figyelt kérdés

Pénzügy-számviteli szakon tanulok, ez volt az első félévem.


Csalódott vagyok, többet vártam magamtól.


Szerintetek ez rossz eredmény?


2020. jan. 19. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Első vizsgaidőszakban ez egészen jó, később jobb lesz.
2020. jan. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%
Abszolút átlagos.
2020. jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez elsőnek teljesen jó, de egyébként sem rossz :) Azt szokták mondani, hogy az eleje a legkönnyebb, majd visszasírod az első félévet stb., de szerintem ez nem feltétlenül így van, mert ezzel párhuzamosan bele is rázódsz az egyetemi életbe. Lehetséges, hogy az elején vannak az alapozó tárgyak vagy eleve kevesebb tárgyad is van az első félévekben, viszont még mindig új, nem ismered a tanárokat, nem vagy tisztában a módszereikkel, az anyaggal (annak mennyiségével és milyenségével), hogy miből hogyan érdemes készülni, mi mennyi időt igényel, milyen egy vizsgaidőszak stb., stb...sőt az elején még tök alap hétköznapi dolgok is emésztik az ember idejét, energiáját, mert minden új, új a környezet, új a neptun, új az egész rendszer, első vizsgaidőszak, első zh, első beadandó, első előadás és így tovább, ez mind stresszel is járhat, ki hogyan kezeli. Később, ha már rutinosabb leszel, könnyedén tudsz tájékozódni, könnyebben találsz válaszokat a kérdéseidre, megoldásokat a problémáidra, lesznek ismerőseid, megismered magad (hogyan tanulsz jobban, hol, mikor, mit hogyan érdemes tanulnod), akkor szerintem már sokkal könnyebb lesz, kisebb lesz a nyomás és stressz is, jobban tudsz majd teljesíteni. Oké, ez nem törvényszerű, de nekem ez a tapasztalatom. Mondjuk én másik szakon tanulok, de én folyamatosan javítok félévről félévre és ezt érzem magamon, amit az előbb leírtam. Az első félévemben rosszabb átlagot produkáltam, mint előtte gimiben és akkor picit csalódott voltam, de azóta minden félévem jobban sikerült és egyre jobbak az eredményeim.
2020. jan. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!