Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá magam, hogy...

Hogy vegyem rá magam, hogy egész nap tanuljak?

Figyelt kérdés

10-12 órát. Lehetséges egyáltalán?

4 óra tanulás után szinte semmit nem jegyzek már meg, kiégek ennyitől.

4 napon keresztül kellene nyomnom a tanulást, de hiába ülök felette. (tudom, tudom... miért nem kezdtem el időben).

Viszont elaludni meg nem bírok, az adrenalin és a stressz ébren tart. Frontint veszek be, hogy eltudjak aludni nagy nehezen. Rendesen fizikailag rosszul vagyok, ha belegondolok, hogy mennyi tanulni való van még és milyen kevés idő :D


2020. jan. 20. 22:36
 1/4 anonim válasza:
Tanulj egy huzamban annyit amennyit tudsz aztán tarts szünetet, lazíts, igyal valami nyugtato teat és sok vizet hogy jobban fogjon az agyad, egyel egy csokit. Ezutan hidd el képes leszel folytatni a tanulást.
2020. jan. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Akkor naponta 4 órát kell tanulnod és nem többet. Ennyi. Be kell osztani az iddőd.


Tudod mi a baj? Hogy leadják az anyatot nem tanulsz, következő óra után sem tanulsz, utána sem tanulsz és utána sem. Majd jön a zh időszak, előtte valahogyan bevágod, mert tudod nagyjából régebbéről milyen jellegűek lesznek. Átmész minimum ponttal, hogy vizsgázhass. Majd eljön a vizsgaidőszak és ott vagy hogy 3-4 vizsgád van jó esetben.. és ott van az összes anyag amit meg kell tanulni és 0-ról.. Na ez a baj...


Ha időben tanulsz, félév elejétől kezdve, folyamatosan, minden nap pár órát, minden tárgyra koncentrálva, főleg amik vizsgások és fontosak, akkor nem lenne az, hogy a vizsgaidőszakban hajtani kell.


Sok egyetemista mondja mennyire stresszes és sokat kell tanulni a vizsgákra. Dehogy kell... Ha folyamatosan készülsz, mert csak ez a dolog, főleg hogyha nem is kell mellette dolgoznod, hanem mindent az ember segge alá raknak akkor csak tanulnod kell és semmi mást... Kockulni, bulizni, piálni az egyetem után is lehet...pár évet kilehet bírni ezek nélkül vagy ott vannak a szünetek, vagy a vizsgák után ha végeztél...


És így az óra látogatások mellett napi 4 órát simán lehet tanulni minden nap...


És lám.. ha így csinálnád akkor mindenből 5-ös lennél...


Elaludni meg azért nem bírsz, mert gondolom sokáig vagy fent este, plusz szeded azt a vacak gyógyszert.


Szóval minden gondod megoldodna, ha kiegyensúlyozottan csinálnál mindent...

2020. jan. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mást nem tudsz tenni, csak fogod magad és leülsz. Elteszed a telefont, mindent, ami zavaró tényező lehet, és bizonyos időközönként tartasz szünetet. Eszel, megnézel pár üzenetet stb.


Tegnap én kisebb szünetekkel kb. 13 órát tanultam, és így sem fejeztem be, úgyhogy felkeltem ma háromnegyed 7-kor, 10-kor kezdődik a vizsga, úgyhogy tanulok, amíg lehet :D

2020. jan. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Munkahelyeken is nem hiába van ebédszünet.

Ha érzed, hogy nem fog már az agyad, lazíts úgy fél órát. Bármit csinálhatsz az alatt, csak ne legyen szükség rá erős agymunkára.

2020. jan. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!