Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nincs anyagai hátszelem az...

Nincs anyagai hátszelem az orvosihoz?

Figyelt kérdés

Aggódom. Minden vágyam az hogy bejussak az orvosira. Anyagi megtakarításom nincsen, a szüleim éppen válnak, és kicsit megijedtem, hogy mi van akkor ha a körülmények miatt mégsem tudnak támogatni annyira mint amennyire kellene. Tudom nem érkezik mindenki milliomos családból... De félek. Számomra mindig a tanulás volt az első. Gondolkodtam rajta, hogy gyorsan vállalok diákmunkát, hátha egy kis összeget össze tudok rakni, de amiatt is félek, mármint nem a munka miatt, hanem azért, hogy nehogy vizsga előtt csapódjon le a fáradtság vagy valami.


Tudna egy bennfentes tanácsot adni? Ötleteket? Túlreagálom? (Örömlánykodás kizárva :D)


2020. jan. 20. 23:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Diákhitel. Pont az olyan diákoknak találták ki, akik okosak, tudnak tanulni, de nincs hátszél
2020. jan. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Aztán majd 3 gyerekkel megváltom a banki rabszolgaságot... :D


Egy ismerősöm fia nagyon befürdött vele, nem tudom pontosan hogyan, de azt mondta ha 1 dolgot változtathatna az életében akkor sose vette volna fel... Szerintem ez csak a legeslegutolsó opció lenne.

2020. jan. 21. 00:33
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem olyan rossz a diákhitel, mint ahogyan előadják. És államira mész akkor tandíjat nem kell fizetni ugyebár. A diákhitel kamatmentes és nem kell havi 40 ezreket visszafizetni. 20 ezer havonta. Vagy ha többet szeretnél akkor valamelyik hónapban többet is vissza lehet. Orvosként simán telni fog majd rá.
2020. jan. 21. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömnek is volt, de végül kamionozni ment. 1 év alatt lerendezte a diákhitelt. ;)
2020. jan. 21. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%
Az a baj, hogy az orvosin egy vagyon a tandíj, és államin meg nagyon magas a ponthatár. Ha sikerül bekerülni államira, akkor szinte nyert ügyed van, mert a legnagyobb költséget megúsztad te is meg a szüleid is. Szerintem első körben a szülőkkel kellene tisztázni, hogy mennyit tudnának szánni a támogatásodra. Ha nem sikerül bekerülni államira, akkor én kihagynék egy évet, melóznék valamit, tanelnék és újrapróbálnám az érettségit, hátha másodjára sikerül.
2020. jan. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenki bejutott államira orvosin, aki akart (6-an), szóval ha neked tényleg a tanulás az első, akkor nem kell annyira aggódnod, csak adj bele mindent!
2020. jan. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%
Kedves 5-os válaszoló, önköltségesre még magasabb a pontszám, mint államra!
2020. jan. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Bejutni államilag könnyebb,mint fizetősre. Max.pár ponttal alacsonyabb ritkán fizetősön a ponthatár. Ha nem vennének föl elsőre államilag támogatott képzésre,akkor újra érettségizel,nyelveket tanulsz,jogsit csinálsz,dolgozol,önkénteskedsz,stb. Nem ajánlom,hogy önköltségesre menj,mert nem olyan egyszerű átkerülni államilag támogatottra(azok helyére tesznek be,akik kiestek a támogatásból és az adott személy támogatott féléveivel tudsz gazdálkodni. Tehát mondjuk valakit 6 szemeszter után tesznek át,akkor neked már csak 8 marad.)

Viszont ugye most szigorítottak az államin való bentmaradáson(3,00 átlag kell),amit első két évben nehéz összehozni. Nem jófejek az intézetek(anatómia,biokémia),kettes már felér egy csillagos hatossal. Több ismerősöm átkerült fizetősre,de onnét vissza is lehet kerülni. De sok fakultatív és elektív tárgyat kell fölvenni,amik ingyen ötösök és felviszik az átlagot.

Amik nagyon drágák itt,azok a tankönyvek. Anat tankönyveim újonnan véve 86.000Ft lett volna(42.000+16.000+12.000+16.000),de semelyik tankönyvet nem vettem teljes áron+nyomtattam sokszor. Használtan jó állapotú könyveket lehet venni és tovább is lehet utána adni,ebből a pénzből pedig újabb tankönyveket lehet venni. Van könyvtár is. Persze vannak dolgok,amik szükségesek. Pl.egy köpeny.

Nem tudom,hogy kolis leszel e mondjuk vagy albis,esetleg otthon fogsz továbbra is lakni. Ez még egy plussz költség,de sok szociális ösztöndíj van. Van tanulmányi is,de az rohadt alacsony sajnos. Hozzá kell szokni,hogy már itt is keveset adnak.:D

Dolgozni az első pár évben lehetetlen szinte. Én nem ajánlom. Eleve az idegeid sokszor pattanásig fognak feszülni,mélypontjaid lesznek,depis leszel,kilátástalan,blabla.(ezen mindenki át fog menni) Ezek mellett inkább sport,szórakozás,család,barátok legyenek,ne munka.

Egy orvostanhallgató

2020. jan. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Igazából annyival vagyok előrébb, hogy van egy funkcionális anatómia könyvem, igaz, idősebb mint anyukám :D

2020. jan. 21. 15:15
 10/18 anonim ***** válasza:
Én tanultam '52es anat atlaszból is.:D
2020. jan. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!