Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nincs anyagai hátszelem az...

Nincs anyagai hátszelem az orvosihoz?

Figyelt kérdés

Aggódom. Minden vágyam az hogy bejussak az orvosira. Anyagi megtakarításom nincsen, a szüleim éppen válnak, és kicsit megijedtem, hogy mi van akkor ha a körülmények miatt mégsem tudnak támogatni annyira mint amennyire kellene. Tudom nem érkezik mindenki milliomos családból... De félek. Számomra mindig a tanulás volt az első. Gondolkodtam rajta, hogy gyorsan vállalok diákmunkát, hátha egy kis összeget össze tudok rakni, de amiatt is félek, mármint nem a munka miatt, hanem azért, hogy nehogy vizsga előtt csapódjon le a fáradtság vagy valami.


Tudna egy bennfentes tanácsot adni? Ötleteket? Túlreagálom? (Örömlánykodás kizárva :D)


2020. jan. 20. 23:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
93%

" Aztán majd 3 gyerekkel megváltom a banki rabszolgaságot... :D"


Ne írj már ilyen hülyeséget! Ha dolgozol, és rendesen fizeted akkor letelik pár év alatt. Egyetem után én is kifizettem, és nem lettem rabszolga.

Ilyen felfogással az orvosi pálya nem neked való.

2020. jan. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Azért ahhoz, hogy államin elvégezd nem kellenek vagyonok... könyvek használtan, olcsó laptop, jegyzetek okosba nyomtatással stb. Nyáron meg diákmunkázol, esetleg év elején egy-egy napra alkalmi munka.

Van szoctám és tanulmányi ösztöndíj, több és töb verseny pénzjutalommal, alapítványok, rokonok, család, stb.

Vagy passziválsz egy félévet és pénzt keresel addig... lehetőséged mint a tenger.

2020. jan. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Racionalizálod a költségeket, igen nem fogsz drága éttermekben ebédelni mint az elit gyereke, meg szét fesztiválozni magad nyáron apuci pénzéből, lehet nyaralni sem fogsz egy évtizedig, de valamit valamiért. Én 9 éve havi 20.000 ft-ból éltem, amiből 9e volt a kollégium, egy szobában laktam négy emberrel. Maradt 11.000 ft egy hónapra, amiből még félre is tudtam rakni, igaz nem jártam el puccos helyekre, mint az évfolyam és csoporttársak, akiknek anyu, apu a segge alá tolt mindent.


Egyébként ha az előző válaszomat megfogadod, és mellé felveszel két f3lévnyi diákhitelt, aminek a kamata most asszem 2%, az mennyi, 450.000 ft hitel? Hát abba te nem fogsz belerokkanni végzés után...

2020. jan. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Mintha olyasmit hallottam volna, hogy ha valaki egy bizonyos időt a magyar állam alkalmazásában tölt, akkor eltörlik a diákhitelét.
2020. jan. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Először is menj oda anyudhoz és apudhoz is és mondd el nekik a tervedet, hogy orvosira szeretnél menni, majd mondd el az aggodalmaidat, kérdezd meg, hogy mennyivel tudnának támogatni. Ha vonakodnának válaszolni, akkor mondd nekik, hogy nem baj, ha nem sokkal, csak mondják meg neked, hogy tudj tervezni. De amíg nem kérdezed meg őket nem tudhatod, lehet, hogy születésed óta gyűjtögetnek neked az egyetemre, az is lehet, hogy teljesen 0 támogatást tudnak adni...bármi.

De amúgy ha előre tervezel, akkor meg lehet oldani okosan.

Diákmunkázni csak akkor menj, ha mellette is rendesen fel tudsz készülni. Aztán ha lejárt az érettségi, ott van nagyjából 2 hónap nyáron, hogy dolgozz. A könyveket megveheted használtan, kölcsönkérheted felsőbbévestől, sok megvan pdf-ben, vagy kikölcsönözheted a könyvtárból.

Pályázd meg a kollégiumot, ha lehet.

Sok egyetemistának azzal megy el a pénze, hogy minden héten bulizni jár. Aztán egy 1000 forintos belépő itt, 1000 forint értékben sör ott, és már el is ment a havi megtakarítás. Nyilván kell a kikapcsolódás, de vezesd a kiadásaidat és okosan költekezz.

Illetve lehet csökkenteni a költségeket, ha pl. kevesebbszer veszel ruhát, turkálózol, beéred kevésbé minőségi cikkekkel. De azért ne fordulj át ilyen puritán tengődésbe se, fontos hogy megtaláld az egyensúlyt


Amit én próbáltam, hogy letöltöttem ilyen költségtervező appot, de az nekem nem jött be annyira (azért tudd, hogy vannak ilyenek). Hanem a jó öreg kockás füzet. Mindig megtartom a blokkokat, ha kártyáról vásárolok akkor pedig ugye le lehet kérdezni az adatokat. És minden nap felírom, hogy mit vettem, mennyiért. Hónap végén összegzem témák szerint pl. alapélelmiszer, tisztálkodás, ruha, szórakozás. Így előre meg tudom tervezni a következő hónapot és ha valamire többet költöttem, mint kellett volna akkor arra tudok később figyelni.

2020. jan. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Sok orvostan hallgatónak nincs anyagi háttere, egyik barátom, a nővérétől kapta karácsonyra a fonendoszkópot pl.
2020. nov. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
2 helyen is laktam orvosi kollégiumban, nem feltétele a jó anyagi helyzet.
2020. nov. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Hát, leírom mi történt velem...


Nyáron elmentem büfébedolgozni, és amilyen könyvet csak tudtam megvettem, mellette raktam félre is. Volt hogy úgy kaptam meg 500 ft-ért egy könyvet hogy kicsit szakadt volt szegény... Eredeti ára 11.000 Ft volt.

Megigényeltem az ösztöndíjakat, kolit és mindent megkaptam. Próbálok félretenni a pénzből a váratlan kiadásokra.

2020. nov. 28. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!