Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy alkalmas...

Honnan tudhatom, hogy alkalmas vagyok mentőtisztnek?

Figyelt kérdés

Gondolkodom, hogy mentőtisztire jelentkezem, de nem tudom merjek-e.

Lány vagyok 162 cm, alig 50kg, nagyon érdekel mindenféle egészséggel kapcsolatos dolog, a biosz a kémia és tényleg minden. De félek, hogy leblokkolok pl egy mentésnél vagy meghal valaki miattam, vagy hogy túl béna vagyok és nem vagyok alkalmas.

Milyen tulajdonságokkal/adottságokkal kell rendelkeznie egy mentőtisztnek? A sűrgősségi osztályokon miket csinálhatnak? Nagyon szeretném, de nem tudom merjek-e belevágni.



2020. jan. 26. 13:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Közbe kiderül, hogy alkalmas vagy-e. Már első félévbe
2020. jan. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hamar kiderul elso felevben mar gyakorlaton :D
2020. jan. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Csak gyógyszerészetin vagyok most 3. féléves és váltani szeretnék. Nem lenne túl jó megint rosszul választani. De akkor próba szerencse.
2020. jan. 26. 13:10
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Mi a bajod a GYTK-val?
2020. jan. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%

Elvégezni a mentőtisztit nem egyszerű, nőként meg pláne, minden második tanár lába keresztben lesz előtted, hogy nagyot ess. 2 lány ismerősöm végezte el, a többiek mást kerestek félúton-háromnegyedénél, mert elegük lett. A 2 aki végzett dolgozik benne, de mivel a munkatársaik 99%-a férfi, "remek" hangulatban vannak. Egyikük azt mesélte, hogy a büdös életben nem fogják befogadni és tele a hócipője az egésszel, hogy évek óta mást sem tesz, mint bizonyít. Ráadásul a munkatársainak kétharmada idősebb és magasabb is nála, minden adott, hogy szrba vegyék.


Honnan tudhatod, hogy alkamas vagy-e? Nem a súlyodon, magasságodon, vagy a gyomrodon múlik. Sokkal inkább azon, hgoy képes vagy-e önmagad képviselni most és mostantól mindörökké egy férfiak uralta pályán, és szembe pisilni a széllel, alulfizetett munkahelyen, és nem zavar, hoyg nem lesz soha se hétvége, se ünnepnap, se semmi. Hmm, szerinted?

2020. jan. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát én a fiúkkal mindig is jobban kijöttem, mint a lányokkal, szinte csak fiú barátaim vannk
2020. jan. 26. 14:36
 7/13 anonim ***** válasza:
34%
Nekem is. Én azok között voltam, akik háromnegyedénél szálltak ki, kitartó voltam. Ha rám hallgatsz, maradsz gyógyszerészetin.
2020. jan. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%

Én is gyógyszerészetit elhagyó vagyok..:D Amúgy az előzőekkel tudok egyetérteni. Mivel a gytk miatt van biosz+kémia emelted, én lehet inkább az orvosit céloznám meg a helyedben, ha az is érdekelne téged. Onnan még könnyedén lehetsz elismert a sürgősségi osztályon is, és talán nem leszel úgy "semmibe nézve" a férfi munkatársaid stb által, mint mentőtisztként.

Tőlünk az évfolyam szó szerint fele lelépett gyógyszerészetiről, és elég nagy százaléka orvosira ment át.

2020. jan. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Nem a magasság számít, csak az elkötelezettség!

Számíts rá, hogy ki fognak dobni vizsgákon, akár többször is.

2020. febr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is a gytk-t hagytam el a mentőtisztiert, én is az orvosit ajánlom mindenképp
2020. febr. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!