Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Képtelen vagyok tanulni....

Képtelen vagyok tanulni. Történelemből kellene megtanulni kb 5 oldalnyit holnapra. Valami tipp?

Figyelt kérdés

Egyszerűen képtelen vagyok bármit is megjegyezni. Minden nap töriből 4-5 oldal van, amit meg kell tanulni, az a képek nélkül kb 2 A4-es oldal teleírva. Hiába bontottam részletekre, mondtam fel kívülről a negyedét, ha a következő negyedét tanultam elfelejtettem az elsőt. Már 4órája ezen szrozom, és semmi nem marad meg! milliószor elolvastam már, de még úgy se. Próbáltam mondatonként. Próbáltam mindenhogyan..


És semi nem marad meg!!!! És még nagyon sok leckém van más tárgyból..


2020. jan. 28. 20:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Direkt azt is kipróbáltam ,hogy kifeküdtem a kanapéra, hogy ne legyen nálam se a telefon, se ne legyek a gép közelében. Már este van, azért írom ezt ki, mert tlejesen reménytelen. Amit eddig tudtam, azt is elfelejtem azzal, hogy mást hozzátanulok.
2020. jan. 28. 20:25
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért magolsz ennek semmi haszna igy logikusan tanulj miből mi következik abból hogy részenként bemagolod semmi nem fog megmaradni. Kulcsfogalmak kiemelése kulcsszavak témához kapcsolása nevek szemelyek események asszociálj kapcsold össze a fogalmakat nevekkel eseményekkel. Nagyon sok módszer van.
2020. jan. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nincsenek kulcsszavak. egybefüggő szövegben kell felelni, mondani, mintha a tegnapi napodat mesélnéd el. lépésről lépésre. Hiába, ha tudom, hogy mi után mi jön, attól még nem tudom, hogy ekkor pontosan mi történt. csak azt, hogy caesar aután még élt octavianus. De azt, hogy caesar hogyan halt meg, octaianus mit csinált eközben stb stb pedig nem!
2020. jan. 28. 20:47
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor kell tanulni mikor úgy érzed hogy képes vagy rá, ha már látod hogy már csak bambán bamulod a szöveget akkor onnantól már fölösleges kinylodni, inkább hagyd abba és csináld amit akarsz és később próbáld. Meg sokat segít ha úgy állsz a témához hozzá hogy érdekel is téged, én nekem a biológia volt az amit nem szerettem, de az olyan tantárgy amin kell előző tudás. Történelemből meg nemigen épül egymásra a tudásanyag,
2020. jan. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bár egyetemista vagyok, de gyakran küszködök a tanulással. A semleges környezet (nappali) mindenképp jó ötlet.

A töri elég megfogható tárgy szerintem. Próbáld lerajzolni a fontosabb infókat, a rajzok könnyebben megmaradnak, mint a nyers szöveg.

2020. jan. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nincs időm rajzolgatásra. max fél óra tantárgyanként. Ma kaptam 3 egyest azért, mert nem tudtam a töri miatt készülni. És még nem is feleltem töriből.
2020. jan. 29. 14:06
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs időd rajzolgatásra, de órákat veszel el az idődből töri tanulással, amivel azt mondod nem is haladsz. Plusz másból sem készültél. Akkor mit tudunk tanálcsolni? Szedj memolifeot..
2020. jan. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pedig a történelem egy mese gyakorlatilag - ki, mikor mit csinált és kivel találkozott, hol.


Jaj, én nagyon szerettem!


Ha jogot tanulnál, abba bele is pusztulnál, mert már eleve a nyelvezete sem érthető - tudom, ez nem vigasztal.


Tanács: írj egy rövid jegyzetet magadnak, legalább pár mondatot emelj ki a szövegből, hogy meg legyen a kettes!

2020. jan. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vagy fogalmazd át, az évszámokat írd ki egymás alá és hogy akkor mi történt.


Én nekem sokat segített, ha leírtam újra és saját értelmezésemben, nyilakkal, a felesleges szavakat kikukázva, csak a lényegre koncentrálva. Tényleg, mint egy jegyzet.

2020. jan. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Könyvben ki van emelve fekete vastag részel mi a lényeg általában ezek kulcsszavak fogalmak nevek évszámok
2020. jan. 31. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!