Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Otthagyjam az egyetemet?...

Otthagyjam az egyetemet? Számítani fog nekem bármit is később a BA diploma, ha lesz egy MA diplomám?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy most egy alapszakot végzek. Nem tervezek vele sehol sem elhelyezkedni és amúgy is, nem is nagyon lehet.


Szeptembertől szeretnék osztatlan tanárszakra menni és később tanárként dolgozni.


A nagy kérdés az, hogy van-e értelme befejeznem az alapszakos képzést, ha nem fogok vele elhelyezkedni sehol sem.

Számít az valahol bármit, ha van az MA mellett még egy BA diplomám is? (pl. tanári fizetés megállapításánál?)


2020. jan. 28. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Számít meg ha már csak egy félév van csináld már végig

Ha ott hagyod vissza kell fizetni a tandíj felét

2020. jan. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, hogy ha másik egyetemre jelentkezem, akkor nem kell visszafizetni, rosszul tudom?


Mit és hol számít?

2020. jan. 28. 23:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha már van egy diplomád, az érettségi helyett az fog számítani a felvételin, az alapján kapod a pontokat. Egy ötös diploma a maximális 400 pont, ennyit érettségivel aligha fogsz összeszedni. Meg ez garantálja a nyelvvizsga meglétét, ami most már feltétel.
2020. jan. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pontból biztos van elég, így amiatt nem fejezném be, nyelvvizsgázni meg most megyek márciusban. Azonban már amúgy sem lenne kötelező a bekerüléshez.
2020. jan. 28. 23:59
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Ha megunod tanarkent a banant, lehet jol jon majd az a masik diploma.
2020. jan. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tanári diplomával is el tudok helyezkedni ott, ahova a BA diplomával tudnék, mert hasonló tárgyak vannak


A helyzet az, hogy néhány tárggyal megcsúsztam, ami így az utolsó félévre maradt + meg kellene írni a szakdolgozatom + zátóvizsga, hogy a következő egyetemöalatt azzal már ne kelljen foglalkozni.


Úgy érzem, hogy megnyomom nagyon ezt a félévet nagyon, akkor akár sikerülhet, viszont nem tudom, hogy megéri-e ezt az erőfeszítést, mert később nem fogom hasznát venni.

Amúgy teljesen nem volt felesleges így sem a képzés, mert elfogadnak néhány tárgyat nekem a másik egyetemen.


Köszönöm mindenki válaszát!

2020. jan. 29. 10:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi az a szak aruld mar el amit most csinálsz.
2020. jan. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Arra is gondolj, hogy ha valamiert megsem tudnad az 5 eves tanarit befejezni, jol jon a masik papir.
2020. jan. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!