Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemi államis tandíjat...

Az egyetemi államis tandíjat (röghöz kötés) így ki lehet fizetni diploma után?

Figyelt kérdés

Ha lediplomázok, ugye 20 éven belül annyit kell itthon dolgoznom, mint amennyit a képzéssel eltöltöttem, vagy visszafizetem a képzés teljes összegét, ha külföldre megyek.

Arra gondolok, hogy mondjuk kiváltom itthon a vállalkozói igazolványt, ami után fizetni/adózni kell, viszont külföldön dolgozom.

Ez legitim módja lehet a visszafizetésnek?



2020. jan. 28. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha itthon adózol, akkor szerintem nem kell fizetned a taníttatásodért. De ebben nem vagyok biztos.
2020. jan. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehet menni külföldre dolgozni. Ahogy írtad 20 éven belül kell a felhasznált féléveket ledolgozni itthon. De nem kötelező egyhuzamba. Csinálhatod, hogy 1 évet itthon dolgozol, aztán kimész külföldre 10 évre, majd visszajössz ismét. (csak egy példa volt)
2020. jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

A két válaszoló sajnos nem értette meg a kérdést semennyire.


Kedves posztoló, sikerült azóta megtudnod?

jan. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
azóta a KATA törlésre került, ugyh lényegtelen a kérdés
jan. 8. 02:29
 5/5 anonim válasza:

Nem csak KATA-ként lehetsz vállalkozó, de lényegesen kevesebb az önköltséged, ha inkább valahova elmész dolgozni azt a pár évet, mintha magadat jelented be. :D Vagy,ha visszafizeted, bár ugye arra megy majd az inflációkövető ár, és egy két cikket olvasva még csak nem is egyszerű visszafizetni.

[link]

Sajnos fizetős a cikk.

jan. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!