Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt töri érettségire fel...

Emelt töri érettségire fel lehet készülni úgy, hoyg megírjam kb 80 százalékosra, ha nem igazán értek a történelemhez?

Figyelt kérdés
Szeretnék letenni egy történelem emelt érettségit, de nem igazán jeleskedem ebben a tantárgyban, de kelleni fog a felvételihez. Tudnátok ajánlani oldalakat, könyveket amik jól fel tudnak engem készíteni, illetve tippeket adni a tanulással kapcsolatban?

2020. jan. 28. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó oldal: a tankönyv oldalai. A törihez nem érteni kell, hanem bebiflázni az évszámokat, eseményeket meg a könyvet (azért az sem baj, ha átlátod az összefüggéseket az egyes történelmi események között).
2020. jan. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
azta most aztán tényleg hasznosat mondtál...:) azt a kifejezést, hogy "nem értek a történelemhez" valószínűleg úgy kell érteni, hogy nem az erősségem, nehezen jegyzem meg az összefüggéseket és hamar elfelejtem. Tapasztalatokat tippeket, bevált könyveket szerettem volna válaszként. Nem egy buta kommentet, aminek semmi segítő szándéka nem volt :)
2020. jan. 29. 00:21
 3/4 anonim válasza:
Szia ! A történelem emelet érettségi a “ tudj helyezkedni térben , és időben “. Évszámokat be tanulj , hiszen minden benne van a használható atlaszba amit használhatsz majd. Én a Száray könyveket és a Mátyus könyveit javasolnám . Az írásbeli feladatok a szaray könyvre építik . Ha segítség kell , nekem meg van a nagyrészt kidolgozott tétel emelt színű érettségire . Ha kell írj privát üzenetet és szívesen elküldöm.
2020. jan. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
28%
Nincs már használható atlasz, jelenlegibe kb semmi nincs benne. Ha valaki a mostani atlaszból akarja megírni az emeltet az garantáltan megbukott.
2020. febr. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!