Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tényleg hozzáadtak 300 évet a...

Tényleg hozzáadtak 300 évet a történelemhez?

Figyelt kérdés
A 614-911 közötti időszak csak kitaláció, az akkorra datált események pedig korábban vagy később történtek meg, aztán pedig utólag elcsúsztatták az eseményeket? Mert belegondolva tényleg nem sok minden történt abban az időszakban az arab terjeszkedést és a frankokat, magyarokat leszámítva, de simán lehet, hogy ezek az események pl rendesen 614 után történtek mondjuk 650-700ban, most pedig kb 1700at írnánk, de betoldottak pluszban 300 évet a történelembe, néhány eseményt szétszórtak a betoldott időszakban meg kitaláltak pluszban dolgokat.
2019. febr. 24. 17:36
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
59%
Hasznos válasszal nem szolgálhatok, csak a kérdés követése miatt kommentelek, mert nekem is így tanították és érdekel, hogy mi igaz ebből.
2019. febr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
84%

Kinek mi oka lenne rá?

Hány embert kellene beszervezni hogy titokba lehessen tartani ?

Mekkora vonzerő lenne a világ újságíróinka hogy egy ilyen őszesküvést leleplezzen?

Foglalkozzál inkább értelmes dolgokkal...

2019. febr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Szerintem nem kellett túl sok embert beszervezni, a nagyobb keresztény uralkodókat leszámítva, azok kiadták a parancsot a szűk írástudó rétegnek, aztán annyi, az emberek 95%-a nem tudott írni, olvasni, nem tudta ellenőrizni az iratok hitelességét, nem is érdekelte. A legtöbb helyen meg semmiféle írásbeliség nem alakult ki vagy a háborúk következtében elpusztult minden irat.
2019. febr. 24. 17:52
 4/32 A kérdező kommentje:
Mert mi az értelmes dolog? Hogy elkészüljön az ötszázadik Mercedes autó a gyárban vagy valaki írjon egy újabb felesleges számítógépes programot vagy mire gondolsz? Ezeknek sincs semmi haszna, csak arra kell.h folyamatosan fenntartsák a gazdaság növekedését és a fogyasztók érdeklődését, különben elsorvadna a kapitalista rendszer is
2019. febr. 24. 17:55
 5/32 anonim ***** válasza:
95%
És vajon mi érdeke fűződött volna ehhez azoknak a "nagyobb keresztény uralkodóknak"? Mit nyertek volna vele, ha így tettek volna?
2019. febr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy egy vallásos tévhit miatt meg akarták élni az 1000-es évet és ezért a 690-es évekből a 990-es évekbe repítették magukat ezzel a hamisítással, mivel rokonok voltak, illetve jó barátok, ezért le tudták szervezni, a német és a bizánci császár, valamint a pápa.
2019. febr. 24. 18:27
 7/32 anonim ***** válasza:
97%

"Mert mi az értelmes dolog? Hogy elkészüljön az ötszázadik Mercedes autó a gyárban vagy valaki írjon egy újabb felesleges számítógépes programot vagy mire gondolsz? "


Hát több értelme van, minthogy bölcsész gondolati önkielégítést végzel egy ilyen áltudományos összeesküvéselmélettel.

2019. febr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
95%

"Én úgy tudom, hogy egy vallásos tévhit miatt meg akarták élni az 1000-es évet és ezért a 690-es évekből a 990-es évekbe repítették magukat ezzel a hamisítással"


De gyorsan változik a véleményed :D A fő kérdésben még azt írtad, hogy 614 és 911 közötti időszak a kitaláció, most meg már közel egy évszázaddal későbbre datálod (690-990) ezt a kitalált időszakot.

Ha már kitalálsz valamit hasraütésre, akkor legalább légy következetes a kitalációban.

2019. febr. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Jaj, ezt az Illig-féle fantazmagóriát már rég megcáfolták. Nem stimmel a napfogyatkozások időpontjával és nem veszi figyelembe a külvilágot, pl. a Rómával eléggé ellenséges Bizáncot, akit elég nehéz lett volna rábeszélni egy kis közös történelemhamisításra. Ebben az időszakban jött létre az iszlám és terjedt el a fél világon és ebben az időszakban foglalták el a szászok Angliát, mind a kettő eléggé jól dokumentált sztori.
2019. febr. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
8as nem zárja ki egymást a két megállapítás..
2019. febr. 24. 19:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!