Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem csinált semmit?

Miért nem csinált semmit?

Figyelt kérdés
Szerdán tesin nagyot estem, fájt a mellkasom meg a csípőm, mondtam is a tanárnak. Viszont amikor elestem pár percig nem bírtam felkelni és csak feküdtem, a tanár aggódóan ugyan, de csak nézett. Nem kellett volna segítenie vagy legalább megkérdeznie hogy jól vagyok-e?, mert utánna egész tesin szenvedtem.

2020. febr. 1. 15:26
 1/1 timortin ***** válasza:
100%

- Erre a kérdésre sem jó, sem teljes, sem népszerű választ nem lehet adni. Főleg, hogy azt sem tudjuk hány éves vagy és fiúból vagy lányból vagy-e.

- Alapvetően két nézet lehet. Az (túlzott) empatikus illetve (keményen) puhány-ellenes. Az előbbire példa, amikor az anya széltől is óvja kicsiny fiát, mégha tinédzser is. A másik amikor látható jelek ellenére sem ismeri fel a komoly bajt.

- Azt gondolom a fájdalom kezelését is kell tanulni nemcsak az abc-t. Figyelni kell a tested jelzéseit, helyesen kell értékelni azokat és csak szükség esetén kérni külső segítséget (ha amúgy egyébként magadra hagynának). Muszáj megerősödni, ellenállóvá válni, hogy ne fújjon el a szél, vagy ne ájulj el egy orvos láttán.

- Szerintem a konkrét esetben nem lehet egyértelműen véleményt formálni, túl kevés az infó

- Alapvető kérdés látta-e az esést a tanár, illetve mennyire "nyafogósnak"/"manipulatívnak" ismert meg téged.

- Ha a tanár látja az esést akkor tanult emberként azért láthatja mekkora traumát szenvedtél és 99%-ban helyesen automatikusan empátiával közeledik a sérült felé (eséseddel összhangban). Legalábbis remélem....

- Ha csak "habverést" észlel egy szimpla esés után, akkor símán elképzelhető, hogy oktatási célzattal keménységet sugároz.

- Engem dobott le ló, hogy légbukfencezve akkorát tanyáltam, mint addigi életemben sose, de azonnal pattantam vissza a pacira, mert semmi bajom nem volt. Azt akarom csak jelezni, hogy széles a fájdalom-skála és érdemes lehet helyiértékén kezelni a dolgokat.

- Hogy mennyire nehéz a téma nézz meg egy kutyaközönséges focimeccset, ahol méregdrága kisportolt játékosok mekkorát tudnak szinészkedni. És ilyenkor kell jól (meg sok pénz befolyásolóan) döntenie egy bírónak, hogy mi a szinészet és mi a tényleges sérülés. Rossz bírói döntések mindkét oldalról dögivel vannak.

- Hitelesnek kell lenned tornaórákon és így tényleges valódi gond esetén magadtól jelezni muszáj levonulnod pihenni. Ha meg a tanár esetleg tényleg indokolatlanul durva azon meg igyekezz túllépni, lesz még ilyen bőven az életben.

2020. febr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!