Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha az iskolában...

Mit tegyek ha az iskolában mindig elfelejtem az aznap megtanult anyagot?

Figyelt kérdés
Köszönöm.

2020. febr. 2. 17:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tanulsz meg rögtön mindent amit elsőre hallasz. Ezért is kell külön otthon tanulni és házi feladatot csinálni ami reflektál az addigi anyagra, mert csak a többszöri átismétlés (és alvás) után kerül a hosszútávú memóriába az ismeretanyag.
2020. febr. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pedig megtanulna mindent elsőre, ha jó lenne az oktatás és az oktatót is. Nem mindegy hogyan tanítasz. Ahogy jelenleg folyik így nem lehet és otthon kell egyedül. Ehhez be se kell menni, se történelemre, se irodalomra. Matekot is meglehet egyedül, de itt már jó néha, ha valaki magyaráz. Stb stb.


Az iskolába azt feljetik el megtanítani, hogy hogyan tanulj. Milyen módszerekkel és stb. Mivel ez kimarad ezért nehezen megy.


Ezért van az, hogy valaki haza megy a suliból egész estig tanul, majd reggel újra iskola és alig van szabadidő. Már aki tanul.


Ha tudná, hogy kell tanulni és az oktató is jól tanítani akkor mindent megtanulna az órán.


Én az egyetemi évek alatt is alig tanultam meg valamit az órákon. Youtube, Google, és egyéb fórumokból sokkal több mindent tanultam meg...


A fizika tantárgyat egyetemen gyakorikerdesekről tanultam már az adott kérdések es válaszokból (Úgy az anyag 70%-át).


Volt olyan tárgy ahova be se jártam. Valaki mindig beirt gyakra, h ott vagyok. Csak zhzni mentem és vizsgázni. 4-es lett. (Matekos tárgy). Na akkor ennyit erről, hogy be kell járni.

2020. febr. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!