Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A jogász szakhoz emelt töri...

A jogász szakhoz emelt töri és emelt angol?

Figyelt kérdés
Nagyon nem szeretnék magyarból emeltezni, ezért szeretném kérdezni, hogy emelt történelem érettségi mellé elfogadható az emelt angol érettségi is?

2020. febr. 3. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
A felvi.hu weboldalon pontosan fel vannak sorolva a felvételi követelmények minden szakra vonatkozóan.
2020. febr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor csinálnék még egy emeltet, ha kötelező lenne vagy brutál jól menne a tantárgy. A felvi.hu-n a szakoknál meg tudod nézni mi a követelmény.

Az angol emelt mellett, ha van angol középfokúd, azért nem kaphatsz többletpontot csak az érettségiért.

2020. febr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
Nem néztem utána, de szerintem jogász szakon elfogadják az angolt is, ha a töri mellett csinálod. Ha megy az angol, akkor szerintem emeltezz belőle, főleg ha nincs nyelvvizsgád (mert ha 5-öst kapsz, akkor felér egy középfokú nyelvvizsgával). Biztos könnyebb az emelt angol, mint az emelt magyar.
2020. febr. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a jogi szakokon nem számít az emelt angol a pontokba ( mármint az a plusz 50 pont amit kapnál érte ha 45% felett sikerül), anno én is munkaügyre jelentkeztem az is a jogi szakokhoz tartozik, és nem számított bele. Viszont ha megy az angol akkor megéri emeltezni, ha nincs nyelvvizsgád, másképp nem látom értelmét. Én is emelteztem 2018-ban és 5-ös lett, szóval nem nehéz, Persze csak ha megy maga a nyelv, és fogékony vagy rá. Ha küszködsz vele akkor nem igazán ajánlom.
2020. febr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Beleszámít az angol emelt is (én azzal mentem tavaly és számított)


Úgy számolják a pontokat, hogy a torit mindenképp számolják (akar emelt, akar közép) és mellette angolból és magyarból is elfogadják az emelt érettségit

És csak akkor érdemes angolból is emeltezni töri mellett ha nincs nyelvvizsgad és jó vagy annyira angolból, hogy irsz min, 60%-ot, mert akkor kapsz egy nyelvvizsgát is

(Én emelt angollal és közép torivel mentem amúgy )

2020. febr. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!