Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyek? Angol-töri szakos...

Mi legyek? Angol-töri szakos középiskolai tanár vagy jogász/ügyvéd?

Figyelt kérdés

Majd májusban erettségizek és nem tudom hogy minek tanuljak... Igazából nagyon szeretnék tanár lenni, caak nem tudom melyik keres jobban és hogy melyikkel tudok jobban elhelyezkedni.

És melyiket hol érdemes tanulni? Vagyis szerintetek melyik egyetemre menjek?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. okt. 9. 22:56
 1/9 A legböszmébb Feri ***** válasza:
0%
Energetikai mérnök.
2016. okt. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Első, nagyon nem ez volt a kérdés!

Az legyél, ami szeretnél lenni, ne idegenek döntsék el. :)

2016. okt. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy mennyire idegenek véleményét kérik. Írtad, hogy nagyon szeretnél tanár lenni. Akkor mi akadályoz meg? Nem ismerlek, nem tudom, hogy milyen szakma illene hozzád,mennyire vagy "tanárnak való", ezt így nem lehet megmondani.
2016. okt. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

Ha jót akarsz magadnak, ne legyél tanár! Nem fizet jól, és egész nap a sok h*lye kölyök társaságában kell lenned. Sokan kibuknak onnan.

Ügyvédből sok van, de ha elég jó vagy (vagyis inkább jó kapcsolatokra teszel szert), akkor jobban megéri.

2016. okt. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Aki szerint a jogász és az ügyvéd két külön szakma, az ne legyen jogász.
2016. okt. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Minden ügyvéd jogász, de nem minden jogász ügyvéd ugyebár kedves Utolsó, tehát a feltett kérdésnek van létjogosultsága. Könnyen lehet, hogy a Kérdező jogász lesz, de végül mégsem ügyvéd, hanem mondjuk közjegyző, bíró, ügyész, jogtanácsos vagy bármi más.
2016. okt. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
#6 én tudom, engem nem kell kioktatni. Szerintem a kérdésből egyrtelmű, hogy a kérdező abszolút tájékozatlan és egyáltalán nem elhivatott. Ilyen emberek pedig igazán semmi szükség nincs a szakmában.
2016. okt. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából a tapasztalatok érdekeltek volna, tanár vagy jogász véleménye. Kedves utolsó van elhivatottságom és igen nem tudok még mindent a jogászokról,ügyvédekről azért fogok jogi egyetemre menni hogy mindent megtanuljak...egyébként nem vagyok kezdő a témában, jó lenne ha inkább segitenél (mondjuk látom h azt nem tudsz) minthogy kötözködsz...
2016. okt. 11. 17:19
 9/9 anonim válasza:

Jogasz.

Tanar ne nem eri meg.

2016. okt. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!