Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen matematikai művelet...

Milyen matematikai művelet alapján számolják ki ezt a feladatot?

Figyelt kérdés
[link]
2020. febr. 4. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Ez a Bormérő-Ganalyos féle egyenlet. Mit nem értesz benne??
2020. febr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Nem vitatom, hogy te ismersz ilyen nevű embereket, a matematika nem. De ez hagyján. Nem látom az "egyenletet". Számokat meg betűket látok.
2020. febr. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Ha jól értem, akkor van egy 8-as és két 6-os számkártya, amikből lehet 9-es is.

Esetszétválasztással érdemes számolni;

Első eset: a számok: 6, 8, 9, nem nehéz kitalálni, hogy ebből 6-féle háromjegyű szám kreálható (matematikailag ismétlés nélküli permutációként tekinthetünk rá, annak eredménye 3!=3*2*1=6).

Második eset: a számok: 6, 6, 8, erre 3 lehetőség van (az ismétléses permutáció szerint számolva: 3!/2!=6/2=3)

Harmadik eset: a számok: 8, 8, 9, erre szintén három lehetőség van.

Más lehetőség nincs, összesen pedig 12 lehetőséget számoltunk össze.

2020. febr. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Józan paraszti ész kell hozzá.

Van két "9" és egy "8" kártya. A kártyák lehetnek fejjel lefelé is, de a "8"-nál ekkor nincs különbség.

A "8" három helyen lehet ("8xx" / "x8x" / "xx8") tehát ez három variáció, a két "9" pedig mindhárom esetben négy féle módon lehet: "9" és "9" / "9" és "6" / "6" és "9" /"6" és "6", azaz háromszor négy variáció lehetséges.

2020. febr. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező.

Elnézését kérem ,én tévedtem.

Amire én gondoltam: Kazán-Ganalyos- Bormérő - féle egyesített teleportációs formula.

Mégegyszer elnézést.

2020. febr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Miből gondolod, hogy roppant vicces vagy? ...
2020. febr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha Ön szerint a K-G-B féle formula vicc akkor valószínűsíthető hogy a teleportációs elgondolások az Ön tanulmányain kívül esnek.

P=r×b/z×{k}~v


P= távolság

r =szorzó koefficiens

b= pályagörbítő állandó (3m/s)

z= tereptárgyak száma

{k}= Közlekedési szorzó

v= Időintervallum

2020. febr. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!