Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám leküzdeni a...

Hogyan tudnám leküzdeni a matematikai szorongásomat?

Figyelt kérdés

#félelem #művelet #matematika. szorongás
2015. dec. 3. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Sok sok pozitív megerősítéssel. Haladj apró lépésekben, kezd egyszerű feladatokkal és szerezz rengeteg sikerélményt. Segíthet, ha valaki még támogatni is tud ebben. Aztán ahogy egyre jobb leszel, úgy talán az iskolai teljesítményed (gondolom ott van a gond) is javul és egyre több jó élmény veszi át a rosszak helyét. Vagy ha a tanárral és az óra légkörével van a gond, akkor meg a szorongásod nem is annyira matematikai, akkor azon kell változtatni.

(remélem nem értelmeztem félre a kérdést, nem voltál túl bőbeszédű)

2015. dec. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Normál esetben mennek a feladatok, de dolgozatban semmiképpen sem. Akárhogy próbálkozom.
2015. dec. 3. 19:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor menj el egy pszichológushoz, mert talán valami mélyebb dolgok húzódnak a háttérben, ő pedig tudna ebben segíteni. Kérd meg a szüleidet, hogy vigyenek el, vagy még jobb ha az iskolapszichológushoz mész, neki amúgy is ez a szakterülete elvileg és azt a szüleiddel se feltétlenül kell megosztani.
2015. dec. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Normál esetben mennek a feladatok, de dolgozatban semmiképpen sem. Akárhogy próbálkozom."


Kevésszer próbálkozol. Az összes példát old meg! A végén már fejben mennek a megoldások, és rájössz, hogy nincs okod félni. Én végigcsináltam. Matematikai feladatgyűjtemény I-IV ig

2016. máj. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!