Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy dolgozzam fel a rite...

Hogy dolgozzam fel a rite diplomát?

Figyelt kérdés

ELTE Jogon végeztem, 5 év alatt, tehát nem csúsztam, megfelelő idő alatt elvégeztem,összesen egyetlen egy bukásom volt. Ugyanakkor a ZV időszakom nem sikerült jól, és pont 3,50 re végeztem, így a diplomám minősítése rite lett, az utolsó vizsgámnál összezavarodtam és kettest kaptam. Gondoltam, hogy egyest kerek es csúszok fel evet, de akkor ugy ereztem hulyeség lenne, fél évet egy minősítés miatt elpazarolni.


Elképesztően elszomorodtam most, a diplomaosztón iszonyatosan szégyelltem magam (a ritéseket teljesen külön sorba állították, mint a leprásokat), és egy srác aki egyébként 3 évvel előttem kezdte, és egyszerre fejezte be velem tett is egy megjegyzést, miközben büszkén állt a cum laudésok közé.


Persze szüleimen is láttam, azt a kellemetlen mosolyt amikor minket elkülönítve felolvastak. Egy szó mint száz, azóta teljesen elment a kedvem a jogi szakmától, ugyan dolgozom jelöltként, de semmi önbizalmam es nap mint nap azon agyalok, mi mással kéne foglalkoznom. Gyülölöm, pedig korábban elképesztő lelkes voltam :(


Szerintetek ilyenkor van esély rá, hogy újra hinni fogok magamban, vagy ezt csak egy jó szakvizsgával tudom felettetni?


Kicsit olyan erzes, mint akit megbelyegeztek...



#Elteajk
2020. febr. 10. 17:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Feledtetni*
2020. febr. 10. 17:01
 2/11 anonim ***** válasza:
7%
Ne keseredj el! Szerencsére vannak vállalatok, amelyeknél mindenki egyenlő esélyekkel indul. Ilyen például a Tesco, a McDonald's és még sok másik.
2020. febr. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Nézz magadba!

Nem egy vizsgán múlt.

Amúgy meg nem fontos. Megvan, most előre nézz!

2020. febr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
7%
Mindneki lesz*rja milyen eredménye lett a diplomádnak. PhD-zni nem fogsz vele, ennyi. Az számít ezentúl, hogy hogy dolgozol.
2020. febr. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Az előző három teljesen használhatatlan válasz után jogászként a következő a véleményem. Ez valóban nagyon rosszul esik mivel gyakorlatilag nincs különbség a tudás között főleg azért is mert a valódi tudást a gyakorlatban szerzed meg. A múlton változtatni nem tudsz szóval én azt javaslom, hogy az ügyvédjeloltkent alkalmazott szakterületedre fókuszálj,iratkozz be szakjogász képzésre ha gondolod és nagyon kiváló szakember válhat beloled. A jogi szakvizsgad ettől még lehet kiváló. A fentieken túl Phd sem kizárt mindössze 2-3 évet kell várnod amikor már nem számít a diploma minősítés, addigra meg szakmailag rengeteget fejlodhetsz. A jogasz hivatás gyakorlása során bőven lesz még örömben és csalódásban is részed.
2020. febr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó minden phd programban benne van a jelentkezési feltételek között a minimum 4-es diploma. Ennyit a “használható” válaszodról. :D
2020. febr. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Az előző nyilvánvalóan szövegertesi problémákkal küzd és eléggé felületes az informacioja. Senki nem állította, hogy a doktori képzésben nem kellene a cum laude diploma, de ha elolvassa a doktori szabályzatot akkor azt is megtudhatja, hogy a diploma minősítéset a diploma megszerzését követő 2 évvel már nem kötelező figyelembe venni.
2020. febr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17%
Tényleg így van a jogászoknál, utánanéztem most... besz@arás... 5 év munkaviszony után a diplomától is eltekintenek? :D
2020. febr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Egy adott pillanatban nem sikerült jól teljesíteni. Ilyen van, de ez nem jelenti a tudás hiányát. Ne rágódj ezen, a jövőre koncentrálj és tűzz ki újabb célokat. Én amikor adott szakon végeztem, a 2. legjobb voltam, mégis két évembe került, mire az elméleti tudást gyakorlatba tudtam átkonvertálni és öt év alatt lettem a terület legjobbja, amit végig tartottam is. Úgyhogy ne keseredj el.
2020. febr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
85%

SZARD LE!!! DE KONKRÉTAN NAGYON SZARD LE! SENKINT SE ÉRDEKEL, MEG VAN A DIPLOMÁD ÉS KÉSZ.


Tucatnyi híres és sikeres ügyvédet ismerek, akik rite minősítéssel végeztek. Olyan helyre ahova emiatt nem vesznek fel, ne is menj, mert beképzelt szar alakok.


Dolgozz keményen jelöltként, tegyél szakvizsgát és utána tiéd a világ.


Amúgy pedig mind a melletted álló keretének, mind a szüleidnek üzenem, hogy az ELTE ÁJK-t csúszás nélkül elvégezni már önmagában hatalmas dolog.


Fel a fejjel és csak a jövőbe tekints!

2020. máj. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!