Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy dolgozzam fel a rite...

Hogy dolgozzam fel a rite diplomát?

Figyelt kérdés

ELTE Jogon végeztem, 5 év alatt, tehát nem csúsztam, megfelelő idő alatt elvégeztem,összesen egyetlen egy bukásom volt. Ugyanakkor a ZV időszakom nem sikerült jól, és pont 3,50 re végeztem, így a diplomám minősítése rite lett, az utolsó vizsgámnál összezavarodtam és kettest kaptam. Gondoltam, hogy egyest kerek es csúszok fel evet, de akkor ugy ereztem hulyeség lenne, fél évet egy minősítés miatt elpazarolni.


Elképesztően elszomorodtam most, a diplomaosztón iszonyatosan szégyelltem magam (a ritéseket teljesen külön sorba állították, mint a leprásokat), és egy srác aki egyébként 3 évvel előttem kezdte, és egyszerre fejezte be velem tett is egy megjegyzést, miközben büszkén állt a cum laudésok közé.


Persze szüleimen is láttam, azt a kellemetlen mosolyt amikor minket elkülönítve felolvastak. Egy szó mint száz, azóta teljesen elment a kedvem a jogi szakmától, ugyan dolgozom jelöltként, de semmi önbizalmam es nap mint nap azon agyalok, mi mással kéne foglalkoznom. Gyülölöm, pedig korábban elképesztő lelkes voltam :(


Szerintetek ilyenkor van esély rá, hogy újra hinni fogok magamban, vagy ezt csak egy jó szakvizsgával tudom felettetni?


Kicsit olyan erzes, mint akit megbelyegeztek...



#Elteajk
2020. febr. 10. 17:00
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es, nagyon koszonom a valaszod, nagyon jol esett!


Ket iroda volt lehetoseg, hogy hova menjek, az egyiknel elvartak a minumun cum laudet, igy egy masik mellett dontottem, es nagyon igazad van: ket baratom aki odament, egybol eljott, tenyleg tele volt bekepzelt szar alakokkal az iroda..:)


En viszont nagyon jol erzem magam, es kezd visszajonni az onbizalmam. Ez a valasz pedig tenyleg nagyon jol esett!

2020. máj. 22. 02:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!