Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt érettségire jelentkezés?

Emelt érettségire jelentkezés?

Figyelt kérdés
Kormányablakban lehet csak, vagy random jelentkezhetek egy szakközép suliban is? Egyik ismerősömet átirányították a kormányhivatalból az egyik szakközép iskolába, hogy ott jelentkezzen, igaz, ő középszinten ment egy tárgyból, s ősszel. De mi a helyzet az emeltnél? A folyamatot írja le valaki legyen szíves, holnap, vagy holnap után úgyis bemegyek, csak képben legyek. Földrajzból mennék emeltezni, érettségi bizonyítványom már van. Az ára az tudom, hogy valami 36 ezer forint, ennyi rémlik.
2020. febr. 12. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Én az Oktatási Hivatalnál jelentkeztem pár éve. Úgy tudom, most is ott kell.
2020. febr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsi a hülye kérdésért, s köszi a választ, de lehetséges ez, hogy elég csak felpostázni a jelentkezési lapot? Mivel a jelentkezési lapnál ezt az opciót is felhozta.
2020. febr. 12. 20:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is voltam jelentkezni.

Kormányhivatalnál kell, csak megyeszékhelyeknél lehet.

Kormányablak nem jó! Engem elküldtek onnan, hogy menjek a kormányhivatalba, mert ott lehet jelentkezni.

Igen, postázni is lehet a kormányhivatal címére és igen, középiskolákban is jelentkezhetsz, bár ott nem kötelesek elfogadni a jelentkezésedet. A kormányhivatal biztosabb.

És 40 ezer egy emelt érettségi.

2020. febr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ok. Tehát postázni is lehet akkor. S fizetni akkor hol lehet? Gondolom a járási hivatal számlaszámára kell utalni az összeget. Azért a postázás lenne jó, mert a megyeszékhely innen eléggé messze van. De nyilván legrosszabb esetben elutazom.
2020. febr. 12. 21:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Hívd fel az OH-t, náluk jobban senki nem fogja elmagyarázni a dolgok menetét :)
2020. febr. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Oktatási hivatalnak kell utalni, közleménybe 20 as szám utána szóköz és a jelentkezési számod amit a jelentkezési lap közepén találsz.

Az utalási igazolást is küldd el a jelentkezési lappal együtt.

Plusz érettségi és a középsulis utolsó év másolatát is el kell küldeni.

2020. febr. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az oktatási hivatal honlapján meg tudod nézni valahol, hogy idén mely iskolák szerveznek érettségit ahova külsősök is jelentkezhetnek. Én úgy csináltam, hogy kinéztem egy sulit a közelben és felhívtam, hogy tudják-e fogadni a jelentkezésem. Bementem, kitöltöttem a jelentkezési lapot, kifizettem és csá.
2020. febr. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! E-papírral csináltam végül is, így nem kellett sehova se menni.
2020. febr. 17. 18:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező tudnál nekem segíteni? nem találom sehol ezt az e-papírt. én is szeretnék jelentkezni, de nem igazán ismerem ki magam.
2022. jan. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!