Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ugyanannyi a...

Hogy lehet ugyanannyi a ponthatár egyetemen az állami ösztöndíjas és az önköltségesen? Azt hittem pont az a lényeg ha támogatottra nem vesznek fel mert nincs elég pontod akkor pénzért cserébe kevesebbel ponttal is tanulhatsz ott.

Figyelt kérdés

2020. febr. 14. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
A jelentkezők eredményeitől függ főleg, h. mennyi lesz a ponthatár. Ha a levelezőre sok jó átlagú jelentkezik, simán még esetleg magasabb is lehet ott.
2020. febr. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt azt jelenti, hogy a hallgatók nem mind írták alá az ösztöndíjas szerződést.
2020. febr. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg van adva, hány embert vesznek fel államira, és mennyit költségtérítésesre.

A ponthatárt a jelentkezők pontszáma határozza meg.

Tegyük fel felvesznek 100 hallgatót, abból 60-at államira.

A jelentkezőket sorba állítják pontok szerint, államin a hatvanadiknak van 300 pontja, akkor ott húzzák meg a határt.

Ha költségesen a negyvenediknek van 320, akkor meg ott.


A kettő egymástól független.

2020. febr. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul az is, hogy az önköltséges ponthatár magasabb, például azért, mert valakinek a tandíja a heti zsebpénze, vagy valaki nem akar tartozni az államnak, stb.
2020. febr. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az államis sem ingyenes. Itt kell annyi időt dolgoznod amennyi félévet kifizetett neked az állam. Nem mindenkinek okoz gondot a tandíj. (Pl. néhány országban csak a szorgalmas csórók tanulnak ösztöndíjjal) Van, aki mehetne államira is, de inkább az önköltségest válassza. Miért? Nincs kötelezettsége, mehet külföldre. Néhány szaknál az önköltségesre vagy 20-30 ponttal többet kell elérni, mint az államira. Örülj neki, hogy más lemond a helyéről.
2020. febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mivel nekem két diplomám lesz már lassan, így kimaxoltam a 12 félévemet, így én például hiába rendelkezek magas pontszámmal, kénytelen lennék önköltségesre jelentkezni, így felvinném a bekerüléshez szükséges pontszámot. Ez is lehet az oka, hogy magas az önköltséges képzés pontszáma, hogy jellemzően vonzza a másoddiplomát megcélzókat. Mert mi ráadásul az első diplománkért is kaphatunk plusz pontokat.
2020. febr. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: vagy lehetséges, hogy az illető tudja már, hogy megy mesterre is, de az már ki fog lógni a 12 félévéből és inkább fizeti Bsc-t, mert az olcsóbb.
2020. febr. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!