Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések

A kérdés

Hogy lehet ugyanannyi a ponthatár egyetemen az állami ösztöndíjas és az önköltségesen? Azt hittem pont az a lényeg ha támogatottra nem vesznek fel mert nincs elég pontod akkor pénzért cserébe kevesebbel ponttal is tanulhatsz ott.

Kérdések hasonló témákban: egyetem, ingyen, Budapest, ösztöndíj, fizetős, önköltség

febr. 14. 15:45  Privát üzenet  

A válaszok
A jelentkezők eredményeitől függ főleg, h. mennyi lesz a ponthatár. Ha a levelezőre sok jó átlagú jelentkezik, simán még esetleg magasabb is lehet ott.

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont febr. 14. 16:00 Privát üzenet
Ezt azt jelenti, hogy a hallgatók nem mind írták alá az ösztöndíjas szerződést.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont febr. 14. 16:41 Privát üzenet

Meg van adva, hány embert vesznek fel államira, és mennyit költségtérítésesre.

A ponthatárt a jelentkezők pontszáma határozza meg.

Tegyük fel felvesznek 100 hallgatót, abból 60-at államira.

A jelentkezőket sorba állítják pontok szerint, államin a hatvanadiknak van 300 pontja, akkor ott húzzák meg a határt.

Ha költségesen a negyvenediknek van 320, akkor meg ott.

A kettő egymástól független.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont febr. 14. 16:52 Privát üzenet
Előfordul az is, hogy az önköltséges ponthatár magasabb, például azért, mert valakinek a tandíja a heti zsebpénze, vagy valaki nem akar tartozni az államnak, stb.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont febr. 14. 19:00 Privát üzenet
Az államis sem ingyenes. Itt kell annyi időt dolgoznod amennyi félévet kifizetett neked az állam. Nem mindenkinek okoz gondot a tandíj. (Pl. néhány országban csak a szorgalmas csórók tanulnak ösztöndíjjal) Van, aki mehetne államira is, de inkább az önköltségest válassza. Miért? Nincs kötelezettsége, mehet külföldre. Néhány szaknál az önköltségesre vagy 20-30 ponttal többet kell elérni, mint az államira. Örülj neki, hogy más lemond a helyéről.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont febr. 16. 18:37 Privát üzenet
Mivel nekem két diplomám lesz már lassan, így kimaxoltam a 12 félévemet, így én például hiába rendelkezek magas pontszámmal, kénytelen lennék önköltségesre jelentkezni, így felvinném a bekerüléshez szükséges pontszámot. Ez is lehet az oka, hogy magas az önköltséges képzés pontszáma, hogy jellemzően vonzza a másoddiplomát megcélzókat. Mert mi ráadásul az első diplománkért is kaphatunk plusz pontokat.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont febr. 18. 22:21 Privát üzenet
Utolsó vagyok: vagy lehetséges, hogy az illető tudja már, hogy megy mesterre is, de az már ki fog lógni a 12 félévéből és inkább fizeti Bsc-t, mert az olcsóbb.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont febr. 18. 22:23 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért nem írja ki az alapképzésben induló szakok állami ponthatárát?
Egyetemi felvételi sorrend? Lecsúszhatok, ha valamit hátrébb jelölök meg, de ponthatáron vagyok?
2019-es felvételi ponthatárok?
Megéri állami ösztöndíjas formában első helyre tenni a szakot, ha a központi ponthatár 428 és nekem 422 van?
Nemzetközi gazdálkodás szakra előzetes ponthatárt húztak:440, ami egyetemtől független, állami ösztöndíjas képzésre vonatkozik. Államira eddig is 460-480 volt a ponthatár. Mit...
312 pont elég lehet önköltséges pénzügy, számvitel bsc-hez az SZTE-n? (idén 313 volt a ponthatár)

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!