Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok mesélni az orvosi...

Tudnátok mesélni az orvosi egyetemekről?

Figyelt kérdés

2020. febr. 15. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Tudnék. Nem éri meg. Üdv egy orvos.
2020. febr. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Számodra miért nem éri meg?
2020. febr. 20. 20:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nulla társadalmi, anyagi és erkölcsi megbecsülés, ennek következtében a befektetett energia soha sem fog megtérülni. Ráadásul rááldozod az egész fiatalságodat. Mindezt miért, hogy vagy saját magadat pofánköpve hálapénzt kuncsorogj idős, beteg emberektől, vagy 30 évesen keress kevesebbet, mint az alád beosztott nővér, meg a kasszás csaj a Lidlben. Én utóbbit választottam.


Jelenleg itt vagyok 30 évesen, se feleség, se gyerek, se család, semmi ami igazán fontos az életben. Albérletben lakom, van egy 20 éves Suzukim, meg ok, van pár millió megtakarításom amiből 10 év múlva talán kijön egy lakás...

De király vagyok, mert ott a tyúksz.ros Dr. a nevem előtt sőt lassan háziorvos szakorvos leszek jeee...


Az orvosi karrier, ha becsületes ember vagy egy nagy halom hálátlan trágya. Tele van lemondással felelősséggel, stresszel és semmit nem kapsz ezért az élettől csak azt hogy jééé íme egy újabb balek.

2020. febr. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy neked nem jött össze
2020. febr. 23. 19:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első 3 év kő kemény tanulással,seggeléssel fog telni. Mondjuk én ekkor könnyebben vettem az akadályokat, mert még akkor bennem volt ez a nagy hajtás, az újdonság ereje. Az anatómia, élettan,bikém trió szerintem elég brutál. 4. évtől talán annyiban könnyebb, hogy itt már reálisabban, jóindulatúbban osztályoznak majd. Az 5.év a leglazább szerintem. Aztán.... itt vagyok 6.éven, és ez nekem teljesen a 2.évet idézi. Ráadásul gyakorlatokra kell járnod, és ezt nem lehet skippelni, mint mondjuk egy előadást. Aztán persze mellette készülj a szigorlatokra. Szóval elég kemény. Én azért nem vagyok ennyire borúlátó mint az előző. Nyilván tisztában van az ember azzal, hogy a rendes munkaidődben nem igazán tudsz jól keresni. Sok orvos vállal plusz munkát, ügyleteket. Így azért már elég jól lehet keresni. Persze a befektetett munka így is óriási, és ehez képest már mindjárt nem olyan jó az a fizetés. Emlékszem nekem mennyi lemondással jár/járt ez a szak. A leghétköznapibb dolgok sem olyan evidensek mint másnak. Pl sokszor hívtak a haverok sörözni, bulizni, vagy akár kirándulni egy jót. Sokszor nem tudtam velük tartani a tanulás /suli miatt. Szerintem arra gondol az utolsó, hogy itt tényleg a fiatalságod áldozod fel. Ez nem egy olyan szak, hogy letolsz 6 vizsgát másfél hét alatt, aztán tiéd a karácsony/szilveszter. Nekem a 6 év alatt 1x volt rendes bulis szilveszterem. A tutorom azt mondja, hogy belőle az egyetem teljesen kiölte ezt az ünnepi feelinget. Nyilván az emberben van egyfajta hivatástudat, illetve azt is tegyük hozzá, hogy én máshoz szerintem nem értenék. Szóval nem minden fekete és fehér, és bizony észre kell venni a "sötét" oldalát is a dolognak. Aztán persze ott vannak a szép pillanatok, amikor egy beteg meggyógyul és megköszöni a segítséget és az ellátást, vagy házi készítésű süteménnyel/ otthon készített kis dísszel kedveskedik, amiben benne van a szíve/lelke. Ezek nem a pénztárcát, hanem a lelket táplálják. Szóval nem szabad csak az anyagi oldalát nézni a dolognak. Btw ahogy mondtam plusz extra munkával azért igen is lehet jól keresni. Más kérdés, hogy kinek van kedve a 8 óra munka után lehúzni egy ügyeletet. Ezt is mérlegelni kell. Ebből azt akarom kihozni, hogy ide nem szabad csak a pénzért/presztizsért jönni, mert hamar csalódni fog az ember.
2020. febr. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsi ha nagyon katyvasz lett, tudnék erről írni egy regényt, szóval írj rám nyugodtan ha jobban érdekel a képzési terv/tantárgyak meg hasonlók.
2020. febr. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!