Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kell tudni az orvosi...

Mit kell tudni az orvosi egyetemekről?

Figyelt kérdés

A Semmelweis-re nehezebb bekerülni, de bent maradni is, mint a debrecenibe? A kettő közül melyik egyetemnek jobb a diplomások elhelyezkedési aránya?


És úgy részletesebben milyen az élet a Semmelweisen az első 3 évben? Sok órátok van, nagyon újak a tárgyak? Szabadidőtök azért marad?


2011. szept. 13. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden orvosi egyöntetűen nehéz, bármelyik diplomájával egyöntetűen el tudsz helyezkedni. Mindegyikre igaz, hogy bekerülni könnyebb, mint bennmaradni. A pestire azért nehezebb bekerülni, mert többen jelentkeznek, magasabb a ponthatár. Bármelyik egyetem diákját kérdezi, ő a sajátját fogja jobban szeretni:) A tárgyak elosztásában, meg hogy meddig tanulnak egyes tárgyakat van némi különbség csak. A tárgyak először mindenkinek újak, mert pl. anatómiát előtte máshol sose tanultál. Nehéz, nagyon nehéz, kitartónak, szorgalmasnak, okosnak, és szerencsésnek kell lenni. Szabadidő akad valamennyi, ha nem is sok. Az időbeosztás az elején a legnehezebb, mikor az ember nem tudja, mire mennyi időt szánjon, de kialakul. Első évben több tárgy van Pesten, aztán másodévre egész lecsökken, de az a kevés az jóval nehezebb lesz.
2011. szept. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a debreceni egyetemen tanulok teljesen más szakon, de mióta már nincs külön az orvosi hanem beolvadt a DE-be szerintem sokkal jobban megkönnyítették a diákok dolgát.

Itt bárki lehet orvos a DE tvsz-éből adódóan. Ha egy tárgyat 5.jére csinál meg akkor 5.jére meg van nyári vizsgaidőszak is (legalábbis ismerősömnek van) meg 3szor lehet menni vizsgázni 1 vizsgaidőszakban, kirugni nem rugnak ki snekit csak max költségesre rakják.


szerencsére az akinek a DE ad egy papírt még nem jelent semmit diploma után még el kell menni rezidensnek és utánna lehet valaki szakorvos.

2011. szept. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2011. szept. 14. 14:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyébként ha valaki szorgalmas és tanul akkor a DE-i diploma is jónak mondható, orvosin nincs olyan éles különbség az iskolák között mint más szakokon (ahol a diploma után már kikerül a munkaerőpiacra). Ha jó helyen rezidenskedsz és gyakorlatot szerzel akkor ugyanúgy fogsz hozzá érteni mint egy PTE-s vagy egy SE-s diplomával.


Elhelyezkedni bármelyik diplomával el tudsz mert ez nem egy közgázos vagy egy mérnöki diploma ahol megnézik a tudást és ugy választanak az x emberből. Manapság orvoshiány van Magyarországon.

2011. szept. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pont azt hallottam, hogy a debreceni orvosoktatás nagyon színvonalas, persze a többi is, de konkrétan volt róla valahol egy cikk. Attól, hogy ötödjére csinál meg valaki egy tárgyat (amit amúgy nem tudom hányszor lehet), attól még meg kell tanulnia egy nem kis mennyiségű anyagot, az orvosin rohadt sokat kell tanulni egy-egy vizsgára. Szóval tudni fogja azt az anyagot. Másrészt orvosin a költségtérítéses félévenként egy millió, elég durva lehet ha átraknak oda, a legtöbben valószínűleg azonnal be is fejeznék.

Orvosi diplomával el fogsz tudni helyezkedni, a fizetés már más kérdés (de az mindenkinek ugyanolyan kevés lesz, ha itt marad). A négy egyetem színvonala közt nincs különbség, ált. más szempontok alapján döntenek (milyen messze van, milyen drága ott lakni, nagyváros (Bp.)-kisebb stb.

2011. szept. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó ha nincs meg a vizsgád 3adjára akkor jobb helyeken kirúgnak (pl SE), vagy akkor is ha 2 év alatt nincs meg az addig előírt kreditek fele, mivel Debrecenben, csak költségesre raknak úgymond megveszed a diplomád (hisz kirúgni nem rugnak senkit). Az 1 millió az egy havi orvosi fizetés Angliában....
2011. szept. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!