Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A kávé segit a tanulásban?

A kávé segit a tanulásban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintetek megéri elkezdeni kávézni/kávét inni hogy jobban menjen a tanulás?

Régen gimi elején ittam colát de az már régen volt, és azóta max. teából ittam koffeint.



2020. febr. 16. 00:33
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Növeli a pulzust, ébren tart, de tanulni nem lehet attól, hogy hulla fáradtan ébren vagy. A tanulást az egészséges életmód segíti elő, ettől leszel terhelhetőbb. Sok tiszta víz, min. 7 óra alvás, rendszeres, napi szintű sport a titka a maximális teljesítménynek. A kávé, koffeintabletta, teák és egyéb "szerek" használata a szánalmas út önmagad kikészítése felé.
2020. febr. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

B vitamin, olajos magvak segítenek ebben.

Még úgy általában minden idegrendszeri dologban.

2020. febr. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm! nagyon jó válaszok.
2020. febr. 16. 01:23
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én iszok kávét akár éjfélkor is, de rám semilyen hatása nincs.

Én azért fogyasztom, mert szeretem. Még sose "pörgetett fel".

2020. febr. 16. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem amikor néha este és éjszaka is kellett tanulnom mérnöki karon akkor sokat segített egy jó kotyogós kávé.
2020. febr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha még csak gimis vagy akkor néha napján használnám csak inkább amikor érzed, hogy rossz napod van (nem aludtad ki magad vagy hasonló) de másnap meg teljesíteni kell és le kell tudnod az anyagot.
2020. febr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyakran iszod akkor csak rászoksz és egy idő után már nem is fog menni a koffein nélkül a tanulás. Annyit kell aludni minden nap hogy ne kelljen napközben kávézni. Persze ha kivételesen éjszakába nyúlóan kell tanulnod vagy nem tudtál aludni az éjszaka és másnap vizsgád vagy fontos óráid vannak akkor belefér. De rendszeresen nincs értelme és nem teszel vele jót magadnak.
2020. febr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne feltétlenül biztos, bár én még sosem próbáltam. De a Simon, az Arc nélküli manus egyszer mondott egy olyat egy videóban, hogy a kávé az összegyűjti a szervezeted összes meglévő//maradék energiáit, egybe, és akkor az a baj, hogy egyszerre fogy el. Meg egyszer egy tanárom mondta, hogy a kávé az úgy egyszer hirtelen felpörget, de utána meg jobban "össze lesz zuhanva"-vagy nemtom,hogy mondta -mint előtte. Tehát úgy jobban a padlón lesz, mint annak előtte volt, mielőtt megitta, szal én nemtom.
2020. febr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*meg pl nemtom esetleg a kávéban mennyi vitamin van, de biztos van benne egyébként, de egyébként szal lehet, hogy mégis cool, csak arra gondolok, hogy mindent mértékkel, pl ne egy egész csészével, hanem mondjuk féllel esetleg. Szóval tehát mindenből lehet az a mennyiség, amitől jól laksz, és lehet az a mennyiség, ami pedig már a visszájára sül el; mert pl túl sokat ittál/ettél, és rosszul leszel. Lehet, hogy pl sok minden ilyen van, hogy ami kis mértékben hasznos, túl sokat nem feltétlenül jó belőle rögtön bevinni a szervezetedbe. Pl hallottam már olyat is, hogy pl az orvos bort írt föl, hogy minden nap igyon meg egy kortyot, és hogy attól jobb lesz; de pl túlzásba nem szabad vinni. (erre a sztorira nem emlékszem pontosan, nekem is mesélték, és már régen volt. )
2020. febr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*Egyébként szal mondom, én nem próbáltam még a kávét, meg semmit. :) De egyébként ami akár segíthet, egy kis séta a természetben, kiszellőzteted a fejed, és újult erővel vágsz neki, vagy esetleg egy kicsi sport, amíg felélénkíted a tested; ezt sem kell kifulladásig, csak egy kicsit átmozgatod magad, felpezsgeted a vérkeringésed; egy-két gugolás, egy-két kötélhajtás, 1-2 fekvőtámasz, egy kicsike futás akár helyben, törzskörzés, törzsdöntés, jókis nyújtózás, karkörzés, stb.
2020. febr. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!