Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan "doppingoltok" tanulásh...

Hogyan "doppingoltok" tanuláshoz? Kávé, tea, cukor, vitaminok, nyomelemek, gyógynövények? Vagy valami egyéb? Melyikkel milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Stresszes vagyok és kevés a szabadidőm, ezért jól ki kellene használni, ami még jobban stresszel. Sokszor fáradtnak érzem magam hozzá, nem tudok koncentrálni.

Egyébként egészségesen táplálkozom, viszont úgy érzem, szükségem van egy kis pluszra.



2019. ápr. 14. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Sport! Komolyan, minden vicc nélkül, főleg vizsgaidőszakban, ahol az ember hajlamos arra, hogy egész nap a s*ggét maximum fingáshoz emelje fel, aminek az a következménye, hogy szellemileg olyan fáradt vagy, hogy halsz meg, de fizikailag semmi. Következmény: rosszul fogsz aludni. Legalább heti 2x, de inkább 3x menj el vmit sportolni, mindennap mozdulj ki, legalább a legközelebbi boltig csokiért. Az is valami.

Megfelelő alvás. Nagyon nagyon fontos. Az az idő, amit az alvástól veszel el, semmire nem jó a lelkiismeret nyugtatásán kívül. A szerint oszd be az idődet, hogy a saját alvásigényedet számítsd bele. Ez nem biztos, hogy 8 óra, és nem biztos, hogy elegendő az éjszakai pihenés, lehet te jobban jársz azzal, ha beiktatsz egy délutáni szundit is, pl ebéd után.

Csoki, kávé, kóla. Minden mennyiségben. Ez az időszak nem a fogyókúráról szól. Persze, ha amúgy nem élsz ilyen dolgokkal, akkor nem, de ha kívánod, akkor mindenképpen. Ne az vonja el a figyelmed, hogy halsz meg egy kis csokiért (ami teljesen természetes, hiszen kimerítő agymunkáról beszélünk).

Vizsga előtti nap időben tedd le a tanulnivalót, ekkora már amit nem tanultál meg, nem is fogod. Inkább pihenj, játssz, menj el moziba, SPORTOLJ, igyál meg egy sört a haverokkal, vagy bármi, ami csak egy kis időre el tudna vonni a figyelmed.

Végszükség esetére szerezz egy 0,25.ös Xanaxot. Nem kell függőségig szedni, de vizsga előtti este csodát művel az alvással, nem mindegy, hogy 6 óra alvás után mész felelni, vagy másfél óra után, amelyet szintén végig forgolódtál.

2019. ápr. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Dugás.
2019. ápr. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sport reggel és normális alvás. Felesleges fennt maradni meg 4 órákat aludni úgy se megy be a fejedbe.
2019. ápr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a hideg szénsavas üdítő vált be.

Rendesen be kell osztani az anyagot, úgy, hogy ha valami miatt egy-egy nap kiesik (akár dolgod van, akár nem tudsz koncentrálni), az is beleférjen.

Este 8 után már nem szoktam tanulni. Reggel 7 körül magamtól ébredek, nem ébresztőre, szóval kialszom magam.

2019. ápr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretek self-care napokat tartani előre ha tudom, hogy húzos lesz egy időszak.


Amúgy a mozgás és a friss levegő az, ami nekem segít toppon maradni. Nyitott ablaknàl szoktam tanulni, sokszor rövidnadrágban és pólóban, mert ha “fàzol” akkor nem akarsz elaludni :D 20-40percenkènt pedig felkelek és vagy ugràlok vagy gugolok párat.

Fontos, hogy sokat is igyál vizet az agy frissítéséhez.plusz persze asztalnàl tanulj és ne ágyban 😅

Meg a teljes kiörlésű kenyereket zabàlok ha èhes leszek. Elmèletileg fokozatosabban szívódik fel és hosszabban, egyenletesebben biztosít energiàt.

2019. ápr. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat! :) Várom a további tanácsokat is.
2019. ápr. 16. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!