Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Otthagyni a középiskolát 16...

Otthagyni a középiskolát 16 évesen. Megbánnám?

Figyelt kérdés
Ezen az éven töltöttem be a 16. életkoromat. Sokat gondolkoztam mostanában hogy otthagyjam-e a sulit és arra döntésre jutottam hogy ott kéne. Nincs szükségem érettségire, se szakmára mert vállalkozást szeretnék csinálni, amihez semmilyen végzettség nem kell, csak pénz. Ennek az tanévnek a végén ott szeretném hagyni a sulit és elmenni dolgozni havi 90000-ért, ami egy évben 1080000. Ez két év alatt 2160000-ra jönne ki, amig a suliban elvesztegett 2 évem alatt semmivel sem lennék gazdagabb, csak egy sz*r informatikus szakmával és egy sz*ros érettségivel XD. Már unom hogy semmire sincs pénzem és nem tudok magamnak megvenni amit akarok, szóval egy kicsit önállósodni szeretnék és végre elmenni valahova dolgozni. Utána pedig 18 leszek, és egyből egy csomó pénzzel indulhatok el az életben, amit befektethetek abba amit szeretek. Kérlek ne irjátok hogy "ne hagyd ott, csak elcseszed az életed, semmire sem mész érettségi nélkül", úgysem fogom kijárni. Ennek több oka is van, utálok oda járni, más szakmára (meg suliba) meg nem fogok menni, mert ott 9. osztálytól újra kellene járni. Mindig is utáltam tanulni ezeket a semmirekellő sz*rságokat, amiket sosem fogok használni. A tanárok sosem szerettek, valamiért mindig én voltam kinézve mint célpont. Szorongok emberek között, tehát utálok suliban lenni mert ott egésznap azok között vagyok :'(. Ha otthagyom én leszek a legboldogabb ember. Irjátok le a sikertörténeteket (akik lemorzsolódtak középsuliból), hogy ti veletek mi történt az életben, és hogy ti megbántátok-e.

2020. febr. 17. 00:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
remėlem csak trollkodsz.. ha nem, akkor nagyon meg fogod szívni.. Ràadàsul olyan a gondolkodásod minth 8-10 éves lennél
2020. febr. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
92%

#3 vagyok


Bocsánat, ez kimaradt. Ez a nagy önállósodás, függetlenség közepette az iskolától gondolom azért a 90 ezres fizetés mellett otthon maradsz a fűtőtt lakásban a számítógép előtt igaz? Csak azért kérdezem, mert nem bírnám ki idegekkel, ha muter-fater ne tartana el! Úgy bizony könnyű beosztani a 90 ezret, még sok is! :D

2020. febr. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondja 18 éves kora után csomó pénzzel indul :DDD Pár sorral feljebb meg valami 90ezerről beszél ami nem futja ki egy havi élet költségét sem.
2020. febr. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjátok már, ez egy kisgyerek, ti meg itt komolyan tárgyaltok vele..
2020. febr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

2 millió forintot 90 ezrenként megkeresni sok pénz. Elkölteni viszont semmiség. Veszel egy autót és hopp már nincs is pénzed. Ráadásul 2 millió forint elég kevés egy vállalkozás beindításához. Persze kérdés milyen vállalkozásról van szó, de csak valami alacsony költségű egyéni vállalkozás jöhet szóba ennyi pénzből. A helyedben én kitanulnék egy normális szakmát, abban dolgoznék néhány évet, hogy legyen pénzem és tapasztalatom, majd úgy kezdenék el vállalkozni a szakmán belül.

Illetve írta, hogy zavar, hogy nincs pénzed semmire. Ezt még önmagában meg is érteném, viszont ha most elmész dolgozni és minden kereseted félrerakod (hisz úgy számoltad, hogy 24*90000, akkor semmivel nem lesz több pénzed. Mármint de több lesz a bankszámládon, de mivel nem költesz belőle így ugyanúgy "nem lesz semmire pénzed". A szüleid gondolom nem fognak hirtelen több zsebpénzt adni, úgyhogy legjobb esetben is ugyanannyi pénzből fogsz gazdálkodni mint most.

Felejtsd el ezt a hülyeséget, hogy otthagyod a sulit, mert nagyon gyerekesen állsz a világhoz. Tedd le az érettségit, menj tanulj ki 2-3 év alatt egy szakmát (pl villanyszerelő) és akkor állj neki az önállósodásnak.

Az informatikus szakma pedig nem szar, ezt nem tudom honnan veszed. Ha nem tanítják jól az iskolában és érzéked sincs hozzá, akkor nem a te utad, de maga a szakma attól még teljesen jó.

2020. febr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hagyd csak ott a sulit! Legalább a tanáraidnak nem kell kínlódnia veled. Aztán, persze, meg fogod bánni, és vered a fejed a falba, hogy munka mellett megszerezd az érettségit és legyen szakmád, de van, aki csak a saját kárán tanul.
2020. febr. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!