Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minden államilag támogatott...

Minden államilag támogatott egyetemi képzésen van automatikus ösztöndíj?

Figyelt kérdés

FOSZKos képzésen vagyok.


Egy alapképzéses ismerősöm azt mondta, hogy az, aki államin van, autómatikusan kap ösztöndíjat, azaz átlag alapján számított összeget. A Tanulmányi ösztöndíj, amire páylzáni leeht, ezen felül van.



Ez hülyeség, igaz?


Tudotammal azért senki sem kap pénzt, mert államin tanul, csak az, akinek az átlaga eléri a pl 4,5-öt és ő pályázhat.

Foszkon pedig pláne nincs. Ha lenne, akkor én is kaptam volna, de nyilván nincs.

Nem hiszi el.


Ő tudja rosszul, igaz?


2020. febr. 21. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs így.

Aki állami ösztöndíjas az csak akkor kap tanulmányi ösztöndíjat, ha eléri azt a bizonyos átlagot. Mondjuk erre külön pályázatot beadni nem kell (szte-n legalábbis, tudtommal), hanem mindenkinek az átlagát automatikusan nézi a rendszer. Ha jól tanulsz, jön a pénz.

2020. febr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
automatikusan senki sem kap ösztöndíjat. Államin tanulmányit illetve szociális ösztöndíjat lehet kapni. Szociálisra kérvényt kell beadni a legtöbb esetben, tanulmányit pedig csak az kap aki elér egy bizonyos átlagot, arra nem kell kérvényt beadni, hanem automatikusan adja a rendszer annak aki a teljesítménye alapján részesül benne
2020. febr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Tanulmányi ösztöndíjban való részesülés érdekében kérelem benyújtására nincs szükség. Minden olyan hallgató tanulmányi ösztöndíjban részesül, aki a 89. § (15) bekezdésében meghatározottak szerint az ösztöndíjra jogosult, és az utolsó aktív félévének korrigált kreditindexe eléri az

ösztöndíj folyósításához szükséges, a HTJB döntésével meghatározott minimális kreditindexet."


És azt hol tudom megnézni, hogy mennyi a jelenleg meghatározott minimális kreditindex ?

2020. febr. 21. 15:59
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Hát pedig én automatikusan kapok, eskü nem pályáztam semmit, szociálisra nem lennék jogosult, a tanulmányit meg autómatikusan nézik, 3.5-ös kreditindex felett jár. Ja és államin vagyok. Az a szabály, hogy a hallgatók fele kell, hogy ösztöndíjat kapjon az adott karon, a kreditindex alapján HHCS-kbe (homogén hallgatói csoportokba) sorolnak.

Szerintem ez egyetemenként változik, de még karonként is. Amit én írtam az BME-re vonatkozik

2020. febr. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat.


Megtaláltam közben nagy nehezen nálunk is, hogy hogy van.


Van külön Tanulmányi és Kielmelt Tanulmányi.


Az első meghatározott ösztöndíjsávok alapján jár a hallgatók 50%-ának, a másikra pedig 4,4-es elért átlag felett lehet pályázni.

2020. febr. 21. 17:08
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Úgy van ahogy az utolsó írja a legtöbb helyen, a hallgatók fele szokott kapni illetve van egy minimum átlag. Nem kell semmit csinálni csak utalják. Ez a tanulmányi ösztöndíj.


Igazából azt is szokták állami ösztöndíjnak nevezni, amivel az állam támogatja a képzést. Tehát azzal hogy nem önköltséges szakon vagy, azzal állami ösztöndíjjal tanulsz. Ez pedig nyilván mindenkinek jár alanyi jogon aki elérte a ponthatárt.

2020. febr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!