Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti tudtok az egyetem mellett...

Ti tudtok az egyetem mellett mást is tanulni?

Figyelt kérdés
Én szívesen tanulnék az egyetem mellett (pl. nézegettem pár okj-t vagy egyéb képzést, ami jó lehet vagy csak szimplán érdekelne) és sokan mondják is, hogy hasznos, ha mellette mást is elsajátítasz, több lábon áll az ember, tök jó hobbi is lehet stb. Viszont én nem is találok sehol olyan képzést, ami beleférne az egyetem mellett, hétvégi képzéseket pl. szinte sehol nem látok. Nyelvet is tanulok az egyetemen, de még arra sem jut annyi időm, hogy normálisan foglalkozzak vele.
2020. febr. 29. 09:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális amit írsz, én se tudnék az egyetem mellett még mindenféle tanfolyamokra is eljárni.
2020. febr. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül a nyelvtanulás az, ami mindig belefért, illetve amikor levelezőn tanultam, akkor dolgoztam, hogy gyakorlatot is szerezzek. De az már nagyon kemény volt úgy. 2 (tanulást is igénylő) iskola nem fér meg egymás mellett, ha nem a papírra, hanem a tudásra hajtasz. Sok embert ismerek, aki kettő szakot végzett egyszerre, 1-2 savantot leszámítva nem lehet kellő szinten hozni a kettőt párhuzamosan. Valami valahol hiányt szenved.
2020. febr. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Én egyetem mellett tanultam felsőfokú okjn, igaz hasonló területen, mint amit egyetemen is tanulok. Le tudtam vizsgázni, de utólag belegondva óriási motiváció kellett hozzá.

Előszöris össze kellett egyeztetni az órarendet. Az okj keddtől csütörtök esténként volt. Ez azt jelentette, hogy az órák 15:30tól 20ig tartottak. Az egyetemi óráim így legkésőbb 14ig tarhattak. Szerencsém volt, 14 után nem volt már gyakorlatom, csak elmélet, azr pedig kihagyhattam. Mivel én ingázok a lakóhelyem és az egyetem között, így haza sem tudtam menni napközben. 14kor véget értek az órám, 14:30ra felértem az okjs sulihoz, majd volt egy óra "ebédszünetem". Ezután pedig elkezdődött a suli. Este fél 9-fél 10 volt sokszor, mire hazaértem, és mivel az egyetemi gyakorlatokat reggelre vettem fel, emiatt hajnali 5kor kelhettem is fel. Iszonyat nehéz volt, az étkezést szinte lehetetlen volt megoldani, mert egyetemistaként mégsem az van, hogy minden nap ebédelni mész.. néha belefért, de azért az heti 3 alkalomnál minimum 4 ezer forint lett volna, és ez már nem fért bele. Így maradt az, hogy otthonról vittem kaját, de egy idő után a szendvicsek unalmassá válnak. Dobozolós ételt nagyon ritkán vittem, mert sem melegíteni, sem hűteni nem tudtam. A másik nehéz része a fáradtság volt, gyakran voltam álmos, hiszen ha hazaértem, akkor közel éjfél volt, mire lefeküdtem aludni.

Utólag azt mondom, hogy megérte, de mai fejjel inkább hétvégi tanfolyamot választanék, vagy esetleg nem iskolarendszerűt, mert iskolarendszerben a hiányzásokat is nézik, ellentétben a felnőttképzéssel.

2020. febr. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, nekem is ez a problémám. Az egyetemi óráimmal nem tudok mit kezdeni, mert örülök, ha egyáltalán beférek egy kurzusra... nem nagyon lehet válogatni, nem tudom átpakolni, az összesre kötelező is bejárni, nem tudok kihagyni semmit sem. Minden félévem úgy jött ki eddig, hogy minden nap voltak óráim, szétszórva. Szóval a nyelvórákat is csak neccesen tudom beiktatni pl. a második félévemben vettem fel az első kurzust, a harmadik félévemben nem fért bele és most a negyedik félévemben tudtam csak felvenni a második kurzust… Szóval igazából a hétvége lenne a legjobb megoldás, de sehol sem találok hétvégi tanfolyamokat, sőt még egyetemi levelező képzést sem. Közben pedig ismerek olyat, aki két egyetemi szakot visz egyszerre két különböző egyetemen és településen, valaki okj-t csinált egyetem mellett és igazából nem is értem, hogy ez így hogyan lehetséges.
2020. febr. 29. 10:26
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Mint azt mondtam, úgy lehetséges, ha közben szinte 0 a szabadidőd. Illetve egyetem függő is. Én sem tudtam válogatni nagyon az órák között, borzasztóan nehéz volt, de megcsináltam. Nyilván egy orvosin ezt elképzelhetetlen megcsinálni, de azért sok szakon belefér. Motiváció és szervezés kérdése az egész.
2020. febr. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát nem orvosira járok, de így sincsen sok szabadidőm... Nem tudom, hogy mit tudnék szervezni vagy jobban beosztani az időmet stb., hogy valami beleférjen.
2020. febr. 29. 10:37
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én anno találtam hétvégi kurzust, egy évig tartott, megcsináltam, és nem is csúsztam meg az egyetemen sem, de majd' beledögöttem... Stresszes is voltam, és a tanfolyamon jobban is teljesíthettem volna, valamint nem tudtam a tanfolyam minden lehetőségével élni (plusz hétközbeni gyakorlat) Persze nulla (de tényleg nulla szabadidő). Élveztem, jó volt, de nem vágnék bele újra.
2020. febr. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

Rengetegen tanulnak másik szakon párhuzamosan — szombati levelezőn.


Tényleg attól függ, hogy mi a fő szakod. Egy mérnöki, orvosi, gazdasági matek, jog mellé nem fér be más. A többi szak mellé simán.

2020. febr. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én olyat se találok kb. sehol, hogy szombati levelező...sőt még a péntek is egyre ritkább szerintem.
2020. febr. 29. 11:39
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
Majdnem az összes gazdasági szaknak van szombati levelezője (Corvinus, BGE stb.). Gazdinfo is van azt hiszem. A lányom most végez a BCE-n ilyenen, és az évfolyamtársai 90%-a más szakon nappalis (ő is).
2020. febr. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!