Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Annyira stresszelek a vizsgákr...

Annyira stresszelek a vizsgákra, hogy nem fog az agyam, nem tudok tanulni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Idén végzek, 2 hónap sincs és már jönnek a vizsgák (szóbeli, írásbeli és gyakorlati). Tanulok, tanulok, görnyedek, járkálok, mindegy, mit csinálok, sehogy nem tudok semmit megjegyezni. Amit eddig tudtam, hirtelen az is eltűnt.


Az utóbbi időben nem kapcsolódtam ki, és nem azért, mert éjjel-nappal tanulok és semmi más. Se rajzolás, se írás, se olvasás, se festés... mindig úgy érzem, lelkiismeret furdalásom van, amiért nem tanulok, ezért a kikapcsolódás nálam egy már rongyosra nézett (horror)film, aminél csak bambulok, mint egy levágott fejű hal a semmibe.


Kétségbeestem. Ebben az évben rengeteget hiányoztam, mert be vagyok tojva, hogy semmi nem megy, mindegy mennyit nyűglődök itthon. A tanárnőm szerint túlstresszelem, valami blokkot okozott nekem...


Ötletek? :/



2020. márc. 2. 20:01
 1/2 A kérdező kommentje:
A "franckarika" csak úgy jött, ne nézze senki...
2020. márc. 2. 20:02
 2/2 anonim válasza:

Igaza van a tanárnődnek, tényleg túlstresszeled. Én tavaly érettségiztem, de csak a szóbeli előtt volt bennem egy kis egészséges félelem. A tanárok a vizsgák előtt nagyon elijesztettek, hogy hogy fogunk mi leérettségizni (nem a tanulásról volt híres az osztály), stb., mintha olyan megvalósíthatatlan lenne, de ha túl leszel rajta, csak annyit fogsz kérdezni magadtól, hogy ettől féltem annyira?!

Az írásbeli nagyon laza, a szóbelire lesz 1 hónapod hogy felkészülj. Nekem több osztálytársam volt akik alig készültek, és annyira segítőkészek voltak a tanárok illetve annyit segített a forrás amit kaptunk, hogy simán átment mindenki.


A legfontosabb, hogy lazíts! Minél jobban izgulsz annál rosszabb lesz a teljesítményed. Forró fürdő csodákra képes, megnyugtat. Olvass, fess, találkozz a barátaiddal. Sok szerencsét! 18L

2020. márc. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!