Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták között mióta...

Egyetemisták között mióta vannak prolik?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, most Februárba kezdtem el a mesterszakomat Pesten, kollégiumban. Erre egyik szobatársam olyan szinten alja, hogy én szégyellem magam miatta is...de a nagy része ugyan ilyen fingós káromkodós poénokon nevetős, kőbányait ivós réteg, azt hinné az ember, valami munkásszállón van...

Ez a jövő értelmisége?



2020. márc. 2. 23:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Az okos emberek nem feltétlenül bölcsek, ahogy a bölcsek sem feltétlenül okosak. (kínai)
2020. márc. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
14%
Szakfüggő nagyon. Egy jogon vagy orvosin az átlag ember értelmesebb, mint egy közgázon vagy egy random btk-ttk-s szakon, ahova alap pontszámmal vesznek fel embereket, természetesen fizetősre. Általában azzal függ össze a dolog, hogy mekkora az alap pontszám. Ahol alacsony és csak fizetni kell, ott több is lesz a hülye.
2020. márc. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%

LOOOOL, valaki azt hiszi hogy az érettségi pontszám korrelál az illető intellektusával és kulturáltságával XDDDD


Jaj szivembogaram, úgy irigylem a kis buborék világodat amiben élsz :D


A pontszámok pedig nem egy szak nehézségét hivatottak jelölni tündérbogyó.

az megvan hogy molekuláris bionikára és fizikára is van egyetem ahol 300 ponttal már bekerülsz?

Nem? Sejtettem...


A pontszám az sokszor inkább azt tükrözi hogy mennyire akar a nép arra a szakra menni.

Fizika szak nem ritka hogy 25-30 fővel indul max.

Nem szexi, nem agyba-főbe reklámozott szak, és nem is a karrierista hülyegyerekek álma a fizikus élet.


A jogot viszont mindenhol úgy agyják elő, hogy azzal hejj de jól lehet keresni, azzal mekkora befutott életet lehet csinálni, és majd élhetsz mint Marci Hevesen.

És olyasmik kellenek hozzá éretségi tárgyak közül mint magyar meg töri.

Orvosira máig nem tudom megfejteni miért van állandóan túljelentkezés, meg miért akar minden harmadik üresfejű gimis kiscsaj orvos lenni... Általában a Dr. Csont, meg a Gyilkos elmék miatt tetszik meg nekik, aztán egyetemen jönnek rá hogy ez baromira nem az amire számítottak.

De sokan a jó zsíros magánpraxis reményében mennek (tehát ismét csak a karrierista hülyegyerek megy oda).


És mivel ilyen eszetlen túljelentkezés van minden évben, ezért tartják rendre 400 felett ezeknek a szakoknak a ponthatárát.


Van jogon tanuló ismerősöm, aki amúgy BME villanykarra ment csak hát beletört a bicska a matekba, és mesélt arról, hogy a tárgyak fele mezei bőcsészkedés, úgyhogy hiába fényezed magadat hogy mennyivel különbek a btk-s szakoknál a jogászok :D


ttik-n is rendesen vannak értelmetlenül egyetemre jövők, akiknek semmi épkézláb céljuk nincs a végzettségükkel, de legalább nyomokban vannak kreatív, tudományokra rálátó emberek, akikkel élvezet beszélni.

Jogászok meg...

Jó bevételt hoznak az egyetem közeli sörözőnek, ennyit tudok róluk mondani :D

2020. márc. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
29%
# 13/13, itt nem is erről volt szó, ha nem az általánosságról. Én egy 280 pontos szakra jártam, mivel nem kellett emelteznem, nem is erőltettem meg nagyon magamat. Lett kb. 300 pontom, kijártam 3,5 év alatt, lett jól fizető állásom. Villamosmérnökire is felvesznek bárkit, aztán az első két félévben kibuknak majd. Az alacsony ponthatáros szakokon relatíve több az oda nem való ember. Nyilván alacsony ponttal is lehet valaki jó eszű, de egy segghülye nem fog elérni 400 pontot egy orvosihoz.
2020. márc. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%

Az érettségit két módon lehet jól megírni:


-tudsz logikusan gondolkodni, klasszikus értelemben okos gyerek vagy.


-jól biflázol, és van segged begyakorolni a típusfeladatokat.


Utóbbi taktikához lehetsz mellette buta mint a föld, de jól fogod imitálni egy valóban értelmes ember tesztjét.

2020. márc. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
87%
Én a szocializmus kezdetét jelölném meg. Persze nem lehetett rámondani a munkásgyerekekre, hogy suttyók.
2020. márc. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
11%

Utolsó: Egyetértek.


De hát ez a társadalmi fejlődés ára :/

2020. márc. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Hát én is nagyon meglepődtem, hogy a BME-n, amit nekünk úgy adták elő gimiben, hogy ,,a legjobb egyetem, bejutni könnyű, bent maradni nagyon nehéz, a legmagasfokúbb mérnök képzés " stb. Na itt végig nézek egy nagyelőadón, és az emberek 80%-ába nem szorult annyi jóérzet, hogy ne zsírtól csimbókos hajjal jöjjön be a macskaszőrös, mosógépet évek óta nem látott pulcsijában. Persze ettől függetlenül lehetnének még okosak, de sajnos sokukról tudom, hogy harmad vagy negyedéves létére még elsőéves tárgyakat csinál, és a szomorú az, hogy addig fog ott teperni, amég meg nem kapja a diplomát, legyen akár 9, 10, 11 félév...


[link]


A kolléga nagyon jól összefoglalja a helyzetet

2020. márc. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!